Цей потік відкриттів зробив екзопланетологію однією з найбільш захопливих розділів астрономії. Але він також і засмучує, тому що всі ці планети так далеко, що окрім факту їхнього існування дізнатися про них більше майже неможливо. Про більшість з них відомо лише про траєкторію орбіти, приблизну масу і розміри.
Але ця ситуація зміниться. 18 квітня космічний телескоп під назвою Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS) стартував з мису Канаверал. Його мета - вивчати майже все небо в пошуках доказів існування планет навколо найближчих (а отже і найбільших) зірок, іншими словами тих, які найлегше вивчити більш детально.
Впродовж своєї дворічної місії TESS буде тримати в полі зору близько 200 тисяч зірок відносно неподалік від Землі, чекаючи змін в їхній яскравості, які відбуваються, коли планета затуляє світло. Метод транзиту вимагає, щоб орбітальна площина планети вирівнювалася з інструментом спостереження. Тому лише невелику кількість планет, які кружляють навколо своїх зірок, можна буде виявити. Однак, зважаючи на те, в якому районі галактики розташована Земля, TESS може виявити до трьох тисяч нових планет.
Мета проекту в тому, щоб скласти список найцікавіших світів для їх подальшого вивчення іншими інструментами і методами. Один з таких методів (з його допомогою була виявлена екзопланета біля PSR 1257+12) полягає у вимірюванні коливань, які виникають через дію гравітації планети на зірку, навколо якої вона обертається. Це дозволяє дізнатися масу планети. Якщо TESS з'ясує і її розмір, можна буде підрахувати її щільність. А опираючись на цю інформацію, можна робити висновки: знайшло людство твердий світ чи газовий. У світі кілька інших телескопів були оновлені для більш ефективних спостережь завдяки інформаіцї від TESS.
Опираючись на чинні данні, можна допустити, що з трьох тисяч екзопланет, які виявить TESS, щонайменше 500 будуть твердими світами з радіусом удвічі більшим, ніж у Землі. З них кілька десятків можуть бути у так званій "зоні, придатній для життя", в якій температурний режим допускає існування рідкої води. Оскільки вода необхідна для всіх форм земного життя, її пошуки в космосі може бути хорошим початком для виявлення інопланетних видів. А оскільки TESS буде шукати планети поблизу Землі, можна буде досить точно визначити, чи є на їхній поверхні вода, а не лише допустити, чи вона може там бути.
Нагадаємо, що NASA запустить супутник для пошуку екзопланет. Як наголошується в повідомленні, за допомогою супутника вчені мають намір отримати детальні відомості про формування, орбіти і атмосфери екзопланет.
Також повідомлялося про те, що вчені відкрили екзопланету з орбітою, що суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета має масу, близьку до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки.