Популяції морських тварин зникають вдвічі швидше, ніж наземні види – вчені

Поділитися
Популяції морських тварин зникають вдвічі швидше, ніж наземні види – вчені Морські мешканці страждають від глобального потепління більше, ніж наземні © Naked Science
Морські тварин з більшою ймовірністю живуть на межі небезпечно високих температур.

Вчені з Ратгерського університету заявили про те, що глобальне потепління стало причиною зникнення вдвічі більшої кількості морських мешканців, ніж наземних тварин. Як повідомляє Naked science, велика вразливість морських істот може вплинути на людські спільноти, які покладаються на рибу і молюсків в якості їжі та економічної діяльності.

Варто відзначити, що це перше дослідження, яке порівнює здатність морських і наземних холоднокровних організмів пристосовуватися до глобального потепління та їхню здатності знаходити притулок від спеки у звичних регіонах проживання. У ході дослідження вчені вивчили 400 видів живих організмів по всьому світу.

Дослідники розрахували безпечні умови для 88 морських і 294 наземних видів, а також найнижчі температури, доступні кожному виду в найбільш спекотні сезони. З морських видів, які фахівці вивчали, 56% зазнали скорочення місць проживання через глобальне потепління - порівняно з 27% наземних видів.

Виявилося, що морські види в середньому з більшою ймовірністю живуть на кордоні небезпечно високих температур. Багато хто з наземних тварини може ховатися від спеки в лісах, в тіні або під землею, що недоступно морським жителям. Деякі риби можуть спливати у напрямку до більш прохолодних вод, але для більшості ця опція недоступна, оскільки більш холодні ділянки знаходяться занадто далеко або середовище існування на мілководді біля континентальних шельфів часто переривається.

Минулого року дослідники зафіксували рекордно теплу зиму в Арктиці. Наголошується, що в середньому температура жовтня-березня в регіоні становить -20 градусів Цельсія. У цьому ж році 20 лютого температура не опускалася нижче 0. Більше того, 24 лютого на півночі Гренландії температура досягла 6 градусів Цельсія. Як підкреслюють дослідники, у лютому температура в Арктиці була вищою, ніж в Європі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі