Популяція тунця відновлюється, але акули і скати опинилися під загрозою зникнення

Поділитися
Популяція тунця відновлюється, але акули і скати опинилися під загрозою зникнення Кілька видів тунця відновили свою популяцію
У Червоному списку МСОП потрапили більше третини видів акул.

Міжнародний союз охорони природи (МСОП) оновив список видів, які знаходяться під загрозою зникнення. До нього потрапили 37% від всіх видів акул і скатів, а також комодський варан, повідомляє BBC.

Однак є і позитивна статистика. Так, в оновленому Червоному списку чотири види тунця змінили свій статус. Атлантичний блакитний тунець пересунувся з категорії "Що зникає" в категорію "Викликають найменші побоювання".

Також ситуація трошки покращилась і з видом південного блакитного тунця, який перейшов з категорії "Знаходиться в критичному стані" в категорію "Під загрозою зникнення".

А ось тунець Thunnus alalunga і жовтоперий тунець взагалі дуже добре відновилися. Їх перемістили з категорії "Майже не перебувають під загрозою" у "Викликають найменше занепокоєння". Таких результатів змогли досягти через запровадження квот і заборон на вилов риби.

Однак ситуація з акулами й скатами - протилежна. Понад 37% акул і скатів у світі зараз знаходяться під загрозою зникнення, перш за все через надмірну ловлю риби, який ще посилюється зміною клімату.

Русская служба Би-би-си

Крім цього, найбільша у світі ящірка - комодський варан також знаходиться на межі зникнення. Вони є ендеміком Індонезії та живуть на індонезійських островах Комодо, Ринча, Флорес і Гілі-Мотанг.

За даними МСОП, як мінімум на 30% за наступні півстоліття погіршуватимуться умови середовища існування для комодского варана. На це впливає підвищення температури планети, підвищення рівня моря, а найбільше - діяльність людини.

wikipedia.org

Тому комодські варани в Червоному списку перемістилися з категорії "Уразливі" в "Види під загрозою зникнення". Зараз, в Червоному списку МСОП знаходиться 138 374 види, з яких 38 543 знаходяться під загрозою зникнення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, що вчені знайшли предка більшості сучасних рептилій. Новий вид стародавнього представника лепідозаврів виявився з унікальними особливостями від інших плазунів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі