Група вчених під керівництвом Джейсона Риджио провела підрахунок регіонів, як зазнали слабкого впливу людини. Наприклад, вони не перебудовані під міста і в них не проводиться видобуток корисних копалин. Виявилося, що такі регіони займають 48-56% суші, але тут є свої нюанси, повідомляє Naked science.
"Дуже слабкі" ознаки людського впливу демонструють тільки 20-34% суші, не покритої льодовиками. В основному це регіони з вкрай несприятливим кліматом або зовсім непридатні для життя: тундра, високогір'я, пустелі, тайга. "Що важливіше, менш 1% трав'янистих рівнин помірного поясу і тропічних лісів відчувають вкрай низький вплив", - зазначили вчені.
За словами дослідників, відповідним чином необхідно розподілити зусилля зі збереження природи Землі. На даний момент під захистом перебуває близько 15% суші.
При нових обмеженнях регіони, які відносно мало постраждали від людини, можуть відновити свої природні біоценози. Більш цінні й різноманітні комфортні регіони, які сильно постраждали від діяльності людей, до колишнього стану, вже навряд чи повернуться. Тому для них вчені пропонують проводити активні заходи не тільки захисту, але і з відновлення природного середовища та біорізноманіття.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені заявили про те, що шосте масове вимирання, викликане діяльністю людини, прискорюється. Дослідники стверджують, що тиск з боку людини, наприклад, торгівля тваринами або руйнування зон проживання, призвів до зникнення сотень видів, у той час як багато інших опинилися на межі вимирання.