Переоцінювати роль Facebook та інтернету у концентрації протестних настроїв не варто. На думку російського політолога Андрія Окари, нерідко інтернет-майданчики не стільки акумулюють протестні настрої, скільки не дозволяють їм перерости у вуличні мітинги.
За словами експерта, слід враховувати дві тенденції. «Інтернет як дає механізми для самоорганізації, так і поглинає протестні настрої, які, замість того, щоб вилитися на площу, йдуть у мережу. Той же Facebook виступає ще й у в ролі поглинача енергії - люди замість того, щоб виходити на пікети і демонстрації, бурчать у соціальних мережах. У цьому випадку інтернет виступає як форма зливу протестних настроїв і енергії», - сказав А.Окара в коментарі МТРК «Мир».
За його словами, інтернет - це досить складний інструмент для ефективного використання. «Він може як гальмувати, так і мобілізувати - все залежить від того, хто і як грає на цьому інструменті. Поки що в Україні немає прикладів того, як соціальні протести посилювалися за допомогою того ж Facebook або як за допомогою інтернету збиралися натовпи демонстрантів», - додає експерт.
«Я думаю, що нинішнє покоління української влади в особі того ж Януковича або Азарова не досить добре розуміє цей момент. А той же Дмитро Медвєдєв розуміє. І російський президент зрозумів, навіщо йому потрібна мережа - щоб отримувати зворотний зв'язок без фільтра свого оточення», - резюмує А.Окара.