Площа зимового морського льоду навколо Антарктиди досягла "екстремально" низького рівня

Поділитися
Площа зимового морського льоду навколо Антарктиди досягла Площа антарктичного морського льоду рекордно скоротилася © pixabay/dassel
Особливо від цього можуть постраждати пінгвіни.

Вчені з Національного центру даних зі снігу та льоду США (NSIDC) заявили про те, що площа зимового морського льоду навколо Антарктиди досягла рекордно низьких значень. Це посилює побоювання вчених щодо негативного впливу змін клімату на Південний полюс, повідомляє Reuters.

Особливо сильно від скорочення морського льоду можуть постраждати тварини, наприклад, пінгвіни, які розмножуються та вирощують дитинчат на морському льоду. Крім того, таке скорочення також прискорює глобальне потепління, зменшуючи кількість сонячного світла, що відбивається льодом у космос.

Площа морського льоду в Антарктиді досягла піку цього року 10 вересня, тоді вона становила 16,96 мільйонів квадратних кілометрів. Це стало найнижчим показником за історію спостережень, які проводяться з 1979 року. Ця площа приблизно на мільйон квадратних кілометрів менша за попередній рекорд, встановлений у 1986 році.

У заяві NSIDC йдеться про те, що ці цифри є попередніми. Повний аналіз буде опубліковано наступного місяця.

Раніше вчені заявили про те, що швидке танення антарктичних льодовиків може різко уповільнити ток води у Світовому океані, що може мати катастрофічні наслідки для глобального клімату, морського харчового ланцюга та навіть стабільності льодовиків шельфу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі