Наголошується, що спостерігати метеоритний потік можна з 22 грудня по 17 січня, але пік його активності припадає на новорічні свята.
В ніч на 3 січня в середніх широтах Північної півкулі можна буде спостерігати приблизно 11 метеоритів на годину в передсвітанкові години, ввечері їхня кількість складе приблизно три на годину. Спостерігати за метеоритами краще за межами великих міст, звернувши увагу на сузір'я Волопаса.
Разом з тим, як відзначають дослідники, спостереження будуть ускладнені через світло Місяця.
Метеорний потік Квадрантиди був відкритий в 1835 році бельгійським математиком і астрономом Адольфом Кетеле. Потік отримав назву від сузір'я Стінного Квадранта. Зараз цього сузір'я вже немає на зоряних картах - у 1922 році Міжнародний астрономічний союз перерозподілив територію цього сузір'я між сусідами, Волопасом і Драконом. Однак його ім'я лишилось у назві метеорного потоку.
До недавнього часу астрономи не знали прабатька метеоритного потоку. Тільки у 2003 році планетологи з'ясували, що цей метеоритний дощ породив астероїд 2003 EH1, що розколовся на частини в недавньому минулому. Подальші спостереження показали, що він є фрагментом стародавньої комети, всі запаси льодів якої випарувалися.
У серпні жителі Землі могли спостерігати метеоритний потік Персеїди.