Підсумки 2019: прогрес у сфері штучного інтелекту

Поділитися
Підсумки 2019: прогрес у сфері штучного інтелекту Штучний інтелект навчився передбачати смерть пацієнта за ЕКГ © vogazeta.ru
ШІ навчився передбачати смерть пацієнтів і створювати фейкові новини.

Завершився 2019 рік, який приніс нам чимало цікавих відкриттів і досягнень. Відзначився він і з точки зору розвитку штучного інтелекту – галузі, яка є однією з найбільш динамічних в світі сучасних технологій.

Цьогоріч засновник Air Street Capital і RAAIS Натан Бенайч і ШІ-інвестор і запрошений професор Університетського коледжу Лондона Ян Хогарт склали глобальний звіт про успіхи у сфері розвитку ШІ. Вони звернули увагу на кілька ключових аспектів розвитку технології.

Зокрема, навчання ШІ за допомогою ігор. Навчання через ігри дозволяє ШІ навчатися, як діти, застосовуючи різні стратегії і складні навички поведінки в середовищі з низьким ступенем ризику. Це, наприклад, дозволяє дослідникам наділити роботів контрольними навиками в середовищі, більш стійкому, ніж в реальному світі.

Наприклад, OpenAI використовував комп'ютерну симуляцію для навчання робота поєднувати об'єкти фізичного світу з вражаючою точністю. За допомогою комп'ютерного зору робот навчився передбачати форму об'єкта, а потім зміг прораховувати наступні дії, грунтуючись на положенні і конфігурації предмета.

Штучному інтелекту AlphaStar компанії DeepMind вдалося увійти в число грандмастеров у грі StarCraft II. Програмі вдалося обіграти 99,8% гравців для всіх трьох представлених в грі рас.

Ще однією сферою, в якій ШІ досяг успіхів, стала медицина. Серед досягнень ШІ у цій галузі можна виділити такі, які колись здавалися науковою фантастикою: "читання думок" за допомогою розшифровки мозкової активності і відновлення контролю над паралізованими кінцівками.

Крім того, нейромережі досягли успіхів у діагностиці та лікуванні хвороб. Наприклад, ШІ може більш ефективно, ніж лікарі, діагностувати хвороби очей і серця.

Американські дослідники створили штучний інтелект, який може визначити ризик смерті пацієнта за ЕКГ. І робить це ефективніше, ніж медики. Цікаво те, що вчені не знають, як нейромережі це вдається. ШІ міг передбачити смерть пацієнта з високою часткою ймовірності навіть у тих випадках, коли лікарям він здавався абсолютно здоровим.

"Це свідчить про те, що модель бачить речі, які люди, швидше за все, не можуть побачити або, принаймні, які ми ігноруємо або вважаємо нормою. ШІ може навчити нас речам, які ми не могли правильно розуміти десятиліттями", - прокоментував результати голова групи вчених Брендон Форнтвол.

У цьому році штучному інтелекту вдалося повторити шлях, пройдений астрономами. Вчені з Швейцарської вищої технологічної школи Цюріха створили штучний інтелект, в який заклали дані про рух Марса і Сонця по небесній сфері Землі. У результаті нейромережа за кілька хвилин змогла побудувати геліоцентричну модель Сонячної системи.

Дані, які отримав штучний інтелект, були аналогічні тим, як астрономи і математики минулого намагалися зрозуміти Всесвіт, використовуючи доступні їм інструменти. Програмі вдалося побудувати геліоцентричну модель Сонячної системи без підказок з боку. Таким чином їй вдалося повторити шлях великих вчених минулого всього за кілька хвилин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Не обійшлося і без теми фейкових новин, які стають все більш поширеними. Нейромережа навчилася створювати подібні новини та спам для соціальних мереж. Експерти у сфері ШІ відзначають, що створений алгоритм "працює досить добре для того, щоб використовувати його для генерації текстів... майже". Разом з тим, вони побоюються того, яким чином цю нейромережу можуть використовувати.

До речі, фахівці компанії IntSights віднесли дезінформацію і дипфейки до числа основних загроз 2020 року. На перше місце вони поставили використання штучного інтелекту для хакерських атак і злому баз даних. Раніше хакерські атаки на бази даних були не дуже поширеним явищем, через те, що вони вимагали від зловмисників використання великої кількості ресурсів. За допомогою штучного інтелекту вони зможуть запрограмувати нейромережу повторювати атаку знову і знову, поки вона не досягне результату. Більш того, штучний інтелект зможе самонавчання в процесі атак і ставати все більш досконалим.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі