Під океаном знайдено стільки ж бактерій, як в кишечнику людини

Поділитися
Під океаном знайдено стільки ж бактерій, як в кишечнику людини Під океаном живе стільки ж бактерій, як і в кишечнику людини © Naked Science
Вчені вивчили базальтові породи, підняті з-під дна Тихого океану.

Вченим з Токійського університету вдалося пробурити дно Тихого океану і витягти базальтові породи, які залягають під ним. В їхніх тріщинах виявилася напрочуд багата мікрофлора, повідомляє Naked science.

Організми, здатні вижити на великій глибині, виявляються повсюдно. Передбачається, що на "глибинну біосферу" припадає близько 90% маси всіх бактерій і архей Землі. Разом з тим, незвичайні умови і біохімія цих організмів ускладнюють їхнє вивчення в лабораторії.

Вчені провели буріння дна Тихого океану ще в 2010 році. Вони пробурили свердловину в районі між Таїті і Новою Зеландією, на глибині близько 5,7 кілометра.

Бур проник на 125 метрів нижче морського дна, включаючи 40 метрів твердої вулканічної породи. Отримані зразки, що ретельно зберігалися від забруднень, доставили в лабораторію. Їхній вік - залежно від конкретного місця забору - оцінили від 13,5 мільйона до 104 мільйонів років. У крихітних тріщинах кернів, що утворилися в далекій давнині при охолодженні магми, знайшлися численні мікробні спільноти.

За словами дослідників, кожен кубічний сантиметр породи припадає не менше 10 мільярдів бактеріальних клітин, у таких кількостях мікроби зустрічаються тільки в кишечнику людини. Безпосередньо на дні можна знайти тільки 100 клітин на той же об'єм.

Дослідники визначили, що мікроби належать до груп Arcobacter, Thioreductor, Sulfurimonas, Sulfurovum, Alteromonas і так далі.

"Виявлення життя там, де ніхто не очікував, у твердому камені нижче морського дна, може виявитися дуже важливим для пошуків життя в космосі. Тепер я майже впевнений, що зможу знайти життя і на Марсі", - заявив провідний автор дослідження Йохей Сузукі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Університету Маккоурі заявили про те, що забруднення пластиком океану губить бактерії, які продукують кисень. На частку ціанобактерій Prochlorococcus припадає близько 10% надходить в атмосферу Землі кисню.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі