У листопаді 2018 року вчені з Копенгагенського університету заявили про виявлення першого ударного кратера, діаметр якого становив понад 30 кілометрів. Об'єкт став першим ударним кратером на Землі, який був знайдений під льодом. Новий кратер розташований на відстані 180 кілометрів від попереднього, на думку дослідників, вони були утворені в різний час.
Як підкреслюють вчені, якщо їм вдасться підтвердити, що другий об'єкт дійсно є наслідком метеоритного впливу, він виявиться 22 найбільшим ударним кратером на Землі.
До виявлення першого кратера, Гайавати, дослідники вважали, що більша частина свідчень впливу на Гренландію і Антарктику була стерта в результаті ерозії. Коли ж учені виявили Гайавату, вони вирішили дослідити регіон за допомогою радара. Виявилося, що на відстані 180 кілометрів знаходиться ще один об'єкт, який може виявитися ударним кратером. На думку дослідників, вік об'єкта становить мінімум 100 тисяч років.
В середині лютого 2013 року жителі багатьох регіонів Уралу спостерігали болід - вогненна куля з хвостом, чий політ завершився яскравим спалахом і вибухом. Маса космічного тіла до вибуху, за оцінками вчених, становила близько 10 тисяч тонн, розмір - близько 17 метрів. За результатами аналізу фрагментів було встановлено, що челябінський метеорит відноситься до класу звичайних хондритів.
На думку дослідників, вік метеорита приблизно дорівнює віку Сонячної системи.