Пентагон уже використовує дані про війну в Україні для навчання штучного інтелекту

Поділитися
Пентагон уже використовує дані про війну в Україні для навчання штучного інтелекту Штучний інтелект навчається на даних про війну, щоб прораховувати кроки росіян © depositphotos / Syda_Productions
Це допоможе прорахувати всі можливі кроки російського командування.

Пентагон використовує штучний інтелект та технології машинного навчання для аналізу широкого спектру інформації, що надходить з війни, розв'язаної в Україні Росією. Це дозволяє краще розібратися в російській тактиці та стратегії, розповів виданню Defense one директор з оборонних досліджень та інженерних розробок з модернізації Міністерства оборони США Мейнард Холідей.

"Ми обов'язково проводимо наступний аналіз того, що бачили щодо російської тактики", - заявив він. Всі дані вносяться до спеціальної бази даних, яка використовується для навчання штучного інтелекту, що дозволяє покращувати його роботу.

Грегорі Аллен, який очолює проект з управління ШІ і є старшим науковим співробітником програми стратегічних технологій у Центрі стратегічних та міжнародних досліджень, заявив про те, що програми з відстеження конкретних об'єктів на кадрах, знятих з дронів, значно вдосконалилися останнім часом. Те саме стосується фотографій, отриманих за допомогою супутників.

"Штучний інтелект [і] машинне навчання стає все більш ефективним і все більш поширеним фактором в операціях розвідки та спостереження Сполучених Штатів", - сказав він. За його словами, вони були надзвичайно корисними для відстеження того, що відбувається в Україні. «Міністерство оборони США та наші союзники користуються тим, що було створено протягом останніх п'яти років».

Тобто застосування передових інструментів штучного інтелекту до загальнодоступних зображень дозволяє отримати критично важливу інформацію, яка може допомогти українським військовим запобігати атакам Росії.

За словами фахівців, дані, отримані зараз, дозволять навчити штучний інтелект прогнозувати поведінку військ у майбутньому. Зокрема, це стосується військових Росії та Китаю. Вони також прагнуть зрозуміти те, як технології, що швидко розвиваються, можуть вплинути на поведінку ворога.

Фахівці у сфері безпеки також вважають, що санкції, введені проти Росії, а також невдачі російської армії в Україні, можуть уповільнити розвиток штучного інтелекту в цій країні, але не повністю зупинити його.

Нагадаємо, що під час візиту до Києва, державний секретар США Ентоні Блінкен та міністр оборони країни Ллойд Остін анонсували новий пакет військової допомоги для України та призначення нового посла США в Україні. Росію настільки обурює факт підтримки американцями України, що МЗС Росії надіслало ноту протесту з цього приводу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі