Кількість заявок на патенти у сфері IT, поданих в рамках Договору про патентну кооперацію, в 2012 році перевищила 14 тисяч, оновивши рекорд. Хайтек-компанії шукають спосіб захистити себе від судових нападок з боку конкурентів.
Бурхливий розвиток мобільних обчислювальних пристроїв відкрив нову сферу діяльності для юристів, що спеціалізуються на патентному праві. Microsoft подала торік найбільше заявок - 492, друге місце за китайською ZTE - 366, замикає трійку Hitachi - 334 заявки.
Багато китайських компаній перестають просто копіювати продукцію американців і європейців і починають розробляти оригінальні пристрої, яким необхідний патентний захист.
Якщо в 2011 році було подано 11 тисяч 974 заявки, то в 2012 році їхня кількість зросла на 19% до 14205.
"Практичні всі великі компанії зараз ведуть судові процеси один проти одного, і всі озброюються юридичними документами, які повинні допомогти їм у цій боротьбі", - упевнений Гвілім Робертс, партнер юридичної компанії Kilburn & Strode.
У рамках Договору про патентну кооперацію компанії можуть подати заявку на отримання патенту, який буде визнаватися у 146 країнах. Кількість патентів жорстко корелює із загальним рівнем економічної активності. Наприклад, число звернень у 2008 році знизилося на третину порівняно з 2007 роком.
Раніше дослідницька фірма Fairview Research оприлюднила звіт про кількість реєстрацій патентів серед світових IT-компаній у США. На першому місці за кількістю отриманих в 2012 році патентів очікувано виявилася компанія IBM з 6478 патентами. Другу позицію зайняла Samsung з 5 тисячами 81 патентною заявкою, поданою в Бюро з реєстрації патентів і торгових марок США. Третьою стала Canon з 3 тисячами 174 патентами, а далі з невеликим відривом Sony, Panasonic і Microsoft.
Примітно, що одні з найбільш прибуткових компаній на ринку - Google і Apple зайняли в рейтингу Fairview Research 21 і 22 місце, відповідно. У 2012 році вони зареєстрували 1 тисячу 151 (Google) і 1 тисячу 136 (Apple) патентів. !zn
Читайте також:
Apple готує новий iPhone до липня, iPad - до жовтня
У Німеччині інтернет визнали базовою потребою людини