Пандемія коронавірусу: вчені пояснили попит на туалетний папір

Поділитися
Пандемія коронавірусу: вчені пояснили попит на туалетний папір Туалетний папір стає дефіцитним продуктом © Соцмережі
За словами дослідників, туалетний папір символізує контроль.

З поширенням нового коронавірусу світом поширюється і паніка: люди масово скуповують продукти і антисептик для рук, які допоможуть пережити вимушену ізоляцію і запобігти зараженню. Але ще одним товаром, на який різко зріс попит і який став дефіцитним, став туалетний папір, повідомляє World Economic Forum.

Туалетний папір масово скуповують не тільки в Україні, але і в Австралії, США, Японії, Новій Зеландії. Але чому все-таки попит виник саме на цей продукт? Чотири експерти спробували дати відповідь на це питання.

"Туалетний папір символізує контроль. Ми використовуємо його для того, щоб очиститися. Він пов'язана з функцією тіла, яка свого роду табуйована. Коли люди чують про коронавірус, вони бояться втратити контроль. А туалетний папір дає відчуття контролю над гігієною і чистотою", - вважає викладач Квінслендського технологічного університету з питань громадського здоров'я і соціальної роботи Ніки Едвардс. Він також додав, що користувачам не потрібні замінники, оскільки полиці супермаркетів все ще повні паперовими серветками і рушниками.

На думку ж Брайана Кука з Університету Мельбурна, попит на туалетний папір пов'язаний з тим, що реакцією людини на стрес є бажання отримати елемент контролю і безпеки. "Для багатьох представників західної культури необхідність обходитися без туалетного паперу пов'язана з "фу-фактором". Я думаю, що тут є і прагматичне зерно. Туалетний папір займає багато місця і в нормальних обставинах це не той продукт, який міститься в надлишку. Багато людей також використовують туалетний папір як серветку, тому думають, що їм знадобитися багато його у випадку, якщо у них буде грип або хвороба, схожа на нього. Купівля туалетного паперу це відносно дешеве заняття, тому люди думають, що вони "роблять хоч щось", коли вони відчувають себе у зоні ризику", - додав він.

А Девід Савадж з Бізнес школи Ньюкасла назвав туалетний папір "ідеальним продуктом". "Він абсолютно не псується швидко і один з небагатьох продуктів, якими можна запастися і які не будуть псуватися з часом. Я не знаю напевно, але я думаю, що більшість людей купують туалетний папір лише тоді, коли він закінчиться, що може бути проблематично, якщо ви перебуваєте в ізоляції два тижні. Так що я думаю, що це процес підготовки, адже ми бачили, що туалетний папір став дефіцитом подекуди", - прокоментував вчений.

Доктор Алекс Рассел з Центрального університету Квінсленда вважає, що проблема з купівлею туалетного паперу більш комплексна. "Кілька факторів зіграли роль тут. Люди купують не тільки туалетний папір. Інші типи продуктів, такі як маски для обличчя і антисептик для рук, розпродані. Консерви та інші продукти, що швидко псуються, теж добре продаються. Люди налякані і вони ховаються. Вони купують те, що їм потрібно, і одним з таких предметів є туалетний папір. Я думаю, що ми помічаємо туалетний папір більше, ніж інші продукти через те, що упаковки туалетного паперу великі і займають багато місця на полицях. Пропажа антисептику для рук не настільки помітна, адже це невеликий простір на полиці. Але якщо пропав туалетний папір, це величезний простір, який важко заповнити чимось іншим. Ще одна причина, з якої це кидається в очі, полягає в тому, що немає замінників. Якщо немає якогось інгредієнта для вечері, ви просто берете інший або готуєте щось інше. Але якщо немає туалетного паперу, це засмучує всіх. Звичайно, є паперові рушники і серветки, але це не зовсім те", - вважає він.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Епідемія коронавірусу вже захопила 145 країн світу. Поки в Китаї триває спад захворювання, новим центром пандемії стала Європа. Уряди оголошують про карантин і вводять надзвичайні положення. Про спеціальне положення у своїх країнах вже оголосили Словаччина та Угорщина, Румунія, Чехія, Італії, Франції, США та багатьох інших країнах.

Станом на ранок 16 березня кількість хворих коронавірусом в світі збільшилося до 169 316 осіб. Більше половини з підтверджених до теперішнього часу випадків захворювання COVID-19 сталися за межами материкового Китаю. Такі ж дані по смертністі - з 6417 смертей по всьому світу 3199 осіб померло у Китаї, решта - в інших країнах світу. Найбільш небезпечні спалахи епідемії торкнулися Ірану та Італії. В Китаї ж за вихідні підтверджено лише 20 нових випадків зараження і 10 смертей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі