Палеонтологи виявили біля узбережжя Перу скам'янілі останки тварини, схожої на кита, яка мешкала в місцевих водах близько 40 мільйонів років тому. За словами вчених, виявлена істота була найважчою твариною, яка будь-коли жила на Землі, повідомляє The Guardian.
Скам'янілості були виявлені у скелі у пустелі Іка на півдні Перу. Вчені вважають, що доросла особина цього виду могла важити кілька тонн.
"Це було зовсім не схоже на все, що я бачив раніше".
До цього часу рекордсменом за розмірами тіла вважався синій кит. У Музеї природної історії у Лондоні знаходиться скелет Хоуп – гігантського синього кита, довжина якого сягала 25 метрів, а вага – 4,5 тонн.
Але новий вид, який отримав назву Perucetus colossus, міг бути набагато більшим і важчим за синього кита. Незважаючи на те, що довжина тіла тварини досягала 20 метрів, її скелет був у два-три рази важчий за скелет синього кита через щільніші кістки. За оцінками дослідників, її маса мала становити від 85 до 340 тонн.
Дослідники дійшли такого висновку після порівняння 13 хребців, чотирьох ребер та однієї стегнової кістки P. colossus з кістками близьких родичів китів. Вчені також вважають, що новий вид мав невеликі передні кінцівки для пересування по морському дну і рудиментарні задні кінцівки.
Нові вигадані давні види whale may be one of the largest and heaviest animals on record, a new study has found https://t.co/kWxlhoX0Me
- CNN (@CNN) August 3, 2023
Раніше палеонтологи виявили в Австралії останки викопних орлів, які були достатньо великими, щоб нести велику здобич. Можливо, вони могли б перенести хобіта, як у трилогії «Володар перснів» Джона Рональда Руела Толкіна.