У авіасимуляторі Microsoft Flight Simulator 2020 знайшли «палац Путіна», про який 19 січня докладно розповів «Фонд боротьби з корупцією» Алєксєя Навального. Як повідомляє «Медуза», деталізація «палацу» не така висока, як в розслідуванні, але ключові елементи збереглися.
Так, є будови для робітників, основна будівля і дендрарій перед нею. Зберігся навіть чайний будиночок і 80-метровий міст, який веде до нього.
Проліт над «палацом» зняв користувач сайту DTF з ніком «Значительный Орзэмэс». У відео він намагається не називати імен - замість цього говорить, що пролітає над «маєтком Самі-знаєте-кого», а розслідування Навального називає «оглядом на всю цю справу».
Microsoft Flight Simulator використовує в якості цифрового світу повну цифрову копію Землі - за допомогою супутникових знімків та інших даних відтворили інформацію про рельєф, будівлі, дороги і інші об'єкти. Разом з тим, дані, використані в грі, трохи застаріли: на відео видно три вертолітних майданчики, а судячи з розслідування Навального їх залишилося три, на місці третьої побудували підземну льодову арену.
У його розслідуванні також зазначалося, що над територією «палацу» встановлена безпольотна зона (і навіть на човні підпливати до цього місця небажано). Але в Flight Simulator такої проблеми немає - гра дозволяє літати всюди, де ви забажаєте.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
19 січня «Фонд боротьби з корупцією» Алєксєя Навального опублікував розслідування про секретну резиденцію президента РФ Владіміра Путіна на мисі Ідокопас під Геленджиком. Матеріал «Палац для Путіна. Історія найбільшої хабара» вийшов наступного дня після арешту Навального.
Офіційна площа резиденції - 17 691 квадратний метр, це найбільш секретний і захищений об'єкт у Росії. Тут є власні порт і церква, охорона і прикордонний пункт, свій пропускний режим, своя безпольотна зона.
Нагадаємо, в 2014 році агентство Reuters опублікувало велике розслідування про палац Путіна під Геленджиком. Будівництво об'єкту розпочалося в 2005 році, під час другого президентського терміну Путіна.
Частково гроші на нього (близько 1 млрд доларів) взяли з програми будівництва і оснащення високотехнологічних лікарень, частину коштів дали «дві заможні людини з оточення Путіна», зокрема співвласник банку «Росія» Ніколай Шамалов.
У 2011 році палацовий комплекс продали бізнесменові Алєксандру Пономаренку за 350 млн доларів. Але розслідувачі стверджують, що вся операція з «продажу палацу» була фікцією і юридичної вивертом, щоб заспокоїти громадськість. Насправді його єдиним власником був і залишається Владімір Путін.