Опубліковано документи про причетність Китаю до хакерських атак на Google
14 сiчня, 2011, 12:25
Поділитися
Офіційна влада Китаю санкціонувала хакерські атаки на сервери Google, сайт Далай-лами, а також сайти американських бізнесменів і держчиновників. Про це повідомляють американські ЗМІ з посиланням на чергову порцію документів, що були розсекречені ресурсом WikiLeaks.Офіційна влада Китаю санкціонувала хакерські атаки на сервери Google, сайт Далай-лами, а також сайти американських бізнесменів і держчиновників. Про це повідомляють американські ЗМІ з посиланням на чергову порцію документів, що були розсекречені ресурсом WikiLeaks.У документах наводяться свідчення якогось китайського джерела, що розповіло співробітникам посольства США в Пекіні про те, що атаки на Google були частиною масштабної кампанії до якої були причетні китайські держчиновники, експерти з мережевої безпеки, а також було запрошено спеціально для цих цілей хакерів.
У січні 2010 року від хакерських атак потерпала корпоративна мережа Google, у тому числі поштові аккаунти на Google Mail, що належали китайським правозахисникам і журналістам. У відповідь на зломи, вчинені з китайських IP-адрес, Google вирішив відмовитися від цензурування пошукових запитів - домовленість про це існувала раніше між Пекіном і американською корпорацією.
Крім того, Google встановив автоматичну переадресацію з китайської версії Google.cn на гонконзьку Google.com.hk, яка вільна від цензури. Це дія викликала жорстку реакцію Пекіна, який погрожував позбавити Google ліцензії, якщо переадресація не буде відключена. У результаті сторони досягли умовного компромісу - ліцензію Google продовжили, переадресацію було знято, а відповідальність за цензуру взяли на себе китайські програмісти.
Проте, відносини між Китаєм і Google залишилися напруженими, зокрема керівництво корпорації розірвало контракти з рядом китайських рекламних агентств.
Чергова порція розсекречених документів була опублікована WikiLeaks 28 листопада. До неї увійшло близько 250 тисяч листів американських дипломатів, що працювали в різних країнах світу.
За матеріалами: Лента.ру
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК