Телекомпанія ВВС представила панорамне відео, що дозволяє здійснити прогулянку Великим адронним колайдером (ВАК). Відео було опубліковано на офіційному YouTube-каналі ВВС.
ВАК був побудований в Європейському центрі ядерних досліджень (CERN).
ВАК побудований на 100-метровій глибині під кордоном Франції і Швейцарії, поблизу Женеви. Він представляє собою 27-кілометровий кільцевий тунель, в якому встановлено прискорювач заряджених частинок у вигляді гігантської труби.
ВАК розганяє найменші частнки - протони, до швидкості, близької до світлової, в результаті чого стане зрозуміло, які обсяги енергії виділяються при зіткненні часток на рекордній швидкості. Експеримент покликаний наблизити людство до відповіді, як було створено Всесвіт.
![](http://img.youtube.com/vi/d_OeQxoKocU/sddefault.jpg)
Великий адронний колайдер був закритий на ремонт у 2013 році. За 2 роки фахівці мали модернізувати установку і підготувати її до роботи на більш високих енергіях. У червні 2015 року БАК був знову запущений.