У ході дослідження Тайлер вивчив шість робіт: дві скульптури, дві картини маслом і два малюнка. Моделями для цих робіт міг служити сам художник. Офтальмолог виміряв в них кут, на який зіниці у чоловіків відхиляються від середньої лінії.
Дослідник вивчив статую Давида і теракотовий бюст під умовною назвою "Молодий воїн" роботи Андреа дель Верроккьо. Імовірно, моделлю для молодого воїна був Леонардо, який під час створення цієї роботи був учнем у майстерні скульптора. При цьому зовні воїн дуже схожий на Давида, і в обох скульптур помітна косоокість. Два живописних полотна, які досліджував Тайлер, - "Іоанн Хреститель" і "Спаситель світу" - належать пензлю художника. Хоча, ймовірно, вони не були автопортретами художника, да Вінчі, ймовірно, вважав, що картини художника будуть в тій чи іншій мірі відображати його зовнішність.
У результаті Тайлер прийшов до висновку про те, що у да Вінчі була переривчаста косоокість. При цьому, в розслабленому положенні кут косоокості становив 10,3 градуси, але коли художник фокусувався, очі поверталися в правильне положення.
Раніше повідомлялося про те, що письменник Волтер Айзексон у новій біографії Леонардо да Вінчі розкрив незвичайні властивості кришталевої кулі, яку тримає в руках Ісус Христос на портреті "Спаситель світу".