Офіс та дистанційка: де працівники успішніші та щасливіші

Поділитися
Офіс та дистанційка: де працівники успішніші та щасливіші © unsplash.com/davadventurelife
Відповідь на це питання потребує низки довгострокових досліджень, проте вчені вже провели певні аналізи та дійшли неоднозначних результатів.

Пандемія COVID-19 прискорила перехід до гібридного формату роботи у багатьох професійних галузях. Наприклад, багато інститутів офіційно дозволили співробітникам ділити свій час між роботою в офісі чи лабораторії та вдома. Однак наслідки таких змін не очевидні, пише Nature.

Дистанційні працівники стверджують, що вони щасливіші та продуктивніші. Однак деякі дослідження показують, що команди, в яких люди працюють поряд одн з одним, в тому числі академічні дослідницькі групи, дають якісніші та інноваційніші результати.

У 2016 році лише 4% повних оплачуваних днів у США припадало на роботу з дому. У травні 2020 року ця частка зросла до 60%, а згодом вирівнялася приблизно до 25%. Схожа історія в інших країнах. За даними уряду Великої Британії за 2022-2023 роки, майже половина працівників повідомила, що деякий час працює з дому.

З розвитком технологій і політики географічний розкид фахівців, які співпрацюють між собою з різних точок планети, збільшується. Згідно з аналізом, проведеним у 2011 році, середня відстань співпраці між вченими поступово збільшувалася з 334 кілометрів у 1980 році до 1,553 кілометрів у 2009 році.

У 1980-х роках американська банківська корпорація American Express провела успішний експеримент під назвою Project Homebound, в рамках якого випробували систему альтернативного офісу вдома для людей з обмеженими можливостями. Компанія вихвалялася економією коштів та підвищенням продуктивності праці. Але профспілкові діячі побоювалися експлуатації та закликали заборонити "електронні домашні робочі місця".

Нещодавно низка невеликих досліджень, проведених на конкретних групах, таких як працівники колл-центрів та ІТ-фахівці, показала, що повністю віддалені працівники, як правило, менш продуктивні – приблизно на 10-20%. Вони обробляють менше дзвінків, вводять менше даних і витрачають більше часу на виконання тих самих завдань. Це суперечить твердженням перших днів пандемії про те, що люди, які працюють вдома, виконують більше роботи, ніж ті, хто перебуває в офісі.

Теоретично гібридна робота врівноважує бажання працівників бути гнучкими та побоювання начальства з приводу продуктивності.

Дослідження, проведене у 2022 році серед 1,612 інженерів, співробітників маркетингових та фінансових відділів глобального туристичного агентства Trip.com, схоже, підтвердило цю точку зору. Компанія запропонувала співробітникам працювати з офісу або на постійній основі, або два дні на тиждень. Співробітники, які працювали за змішаною схемою, були щасливішими і рідше залишали компанію, ніж ті, хто працював з офісу повний робочий день. Результати, які опубліковані в якості робочого документа і ще не пройшли рецензування, свідчать про те, що хоча члени команди, віднесені до гібридної групи, працювали в різні години і за різними схемами, ніж ті, хто працював в офісі, загальна продуктивність груп була однаковою. При цьому працівники, яким доводиться довше добиратися на роботу, частіше наголошували на перевагах віддаленої роботи.

Раніше ми писали про найкращі місця у світі для дистанційної роботи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі