Астрономи помітили незвичайні кільцеві структури в протопланетному диску зірки HD169142, яка знаходиться на відстані 370 світлових років від Землі. На думку дослідників, подібні "візерунки" могла створити планета, яка формується біля світила, повідомляє "Популярная механика".
Молоді зірки часто оточує кільце з пилу і газу, відоме як протопланетний диск. Згодом усередині нього відбувається злипання частинок, що призводить до формування безлічі небесних тіл від астероїда до планети. Тепер дослідники помітили молоду зірку з тонкими кільцями і зазорами у зовнішній частині протопланетного диску, де край зазвичай гладкий і широкий.
На думку дослідників, ці візерунки залишила планета, маса якої перевищує масу Землі в 10 разів.
"Всього лише одна крихітна за космічними мірками планета може взаємодіяти з частинками космічного пилу і створювати кільцевий візерунок, який опосередковано розкриває її властивості", - заявив провідний автор дослідження Себастьян Перес.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили екзопланету з орбітою, що суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета має масу, близьку до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки.