Петро Чернишов, який нещодавно змінив на посту президента "Київстару" її засновника Ігоря Литовченка, має намір отримати українське громадянство. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, уточнивши, що у зв'язку з цим втратить громадянство Російської Федерації.
Чернишов сам родом з Єкатеринбурга, і, проживши в Україні понад 10 років, відзначає, що назад до Росії його не заманять навіть найщедрішими пропозиціями.
"У тривозі і роздумах, пов'язаних із важким періодом в житті України, стало зрозуміло, що я і моя сім'я, самі того не усвідомлюючи, нерозривно пов'язані з Україною. І з Києвом, і зі Львовом, Запоріжжям і Одесою, Івано-Франківськом, Закарпаттям і Харковом - це просто ті місця, де ми часто бували, - написав президент "Київстару" у себе у профілі. - Мені і дружині дуже не хотілося їхати звідси навіть за новими подвигами і красивими "компенсаційними пакетами". Постійна посвідка на проживання у нас вже є давно - але це все одно не те".
За його словами, ніщо так не пов'язує людину з країною, як громадянство. Тому Чернишов та члени його сім'ї - дружина і троє дітей - вирішили стати громадянами України. Він зазначив, що до цього рішення йшов три роки. "Тепер розуміємо, що воно правильне. Зараз збираємо документи у відповідні інстанції, постараємося якомога швидше подати їх і будемо сподіватися на швидке вирішення питання. Заодно перевіримо українську бюрократію!"
Він також зазначив, що готовий відмовитися від російського громадянства заради того, щоб стати громадянином України: "Очевидно, що слідуючи законам України, ми будемо мати лише одне громадянство".
Нагадаємо, що Петро Чернишов почав виконувати обов'язки президента "Київстару" з 25 червня 2014 року. Раніше він очолював пивну компанію Carlsberg в Україні, а також був незалежним директором у раді директорів "Ергопак Україна".
Петро Чернишов не перший, хто відмовляється жити і працювати у теперішній Росії. Раніше відомий російський медіаменеджер Леонід Бершидський заявив, що переїжджає з Росії до Берліна. До цього його підштовхнули кілька причин, але всі вони так чи інакше пов'язані з поточною політичною ситуацією в Росії, а також з кризою в російсько-українських відносинах.
Також РФ втратила Павла Дурова, який не зміг відвоювати своє дітище "ВКонтакте" і назавжди покинув Росію зі словами, що робити там інтернет-бізнес неможливо. !zn
Читайте також: