Нові зображення показали, як насправді виглядає Нептун

Поділитися
Нові зображення показали, як насправді виглядає Нептун Вчені показали справжній колір Нептуна © Irwin et al./University of Oxford
Схоже, всі ці роки колір планети сприймався неправильно.

Новий аналіз деяких старих зображень Нептуна показав, що досить тривалий час вчені сприймали те, як ця планета виглядає, неправильно. Протягом десятиліть, з моменту прольоту «Вояджера-2» повз Нептун і Уран, дослідники ставили питання щодо того, чому ці планети – багато в чому дуже схожі – відрізняються кольором.

На знімках «Вояджера-2» Уран пофарбований у колір морської хвилі, що нагадує качине яйце. Нептун здавався темнішим, відтінку ляпис-лазурі. Враховуючи, що склад планет практично ідентичний, різниця була разючою та загадковою, повідомляє Science Alert.

Але тепер вчені повторно опрацювали знімки та з'ясували, що розуміння було глибокого невірним із самого початку. Колір Урана та Нептуна насправді дуже близький. Різниця є, але вона набагато менша, ніж вважалося раніше.

Причина помилки полягала в тому, що "Вояджер-2" записав зображення планет у двох окремих колірних смугах, а зображення Нептуна були оброблені таким чином, щоб підкреслити контраст і поглибити його справжній колір. У результаті він здається синішим, ніж є насправді.

«Хоча знайомі зображення Урана, зроблені "Вояджером-2", були опубліковані у формі, ближчій до "істинного" кольору, зображення Нептуна насправді були розтягнуті та збільшені і, отже, штучно зроблені надто синіми. Незважаючи на те, що штучно насичений колір був відомий на той час серед планетологів – і зображення були опубліковані з підписами, що його пояснюють, – ця різниця з часом загубилася. Застосовуючи нашу модель до вихідних даних, ми змогли відтворити найточніше уявлення кольору Нептуна та Урану», - заявив планетарний фізик Патрік Ірвін з Оксфордського університету.

Вчені вже давно знали, що знімки «Вояджера» не зовсім правильно відображали кольори Урана та Нептуна, але якими ці кольори були насправді, залишалося незрозуміло.

Ірвін та його команда використали два потужні інструменти, щоб це з'ясувати: спектрограф зображень космічного телескопа «Хаббл» та багатоблочний спектроскопічний дослідник Дуже великого телескопа.

Дані кожного апарату використовували для того, щоб визначити справжній колір кожної планети. Потім цю інформацію використовували для повторної обробки не тільки зображень Вояджера, але і знімків, зроблених ширококутною камерою "Хаббла".

І ці зображення показали, що колір Нептуна набагато ближчий до відтінку Урана. Відмінність полягає в тому, що Нептун здається трохи синішим. Ймовірно, воно є наслідком тоншого шару атмосферного серпанку.

Irwin et al./University of Oxford
Irwin et al./University of Oxford

Нове дослідження також допомогло з'ясувати, чому колір Урану змінюється протягом року на планеті, що триває 84 земні роки. Під час сонцестояння, коли один із полюсів звернений до Сонця, планета здається трохи зеленішою. У період рівнодення, коли екватор звернений до Сонця, Уран стає трохи блакитнішим.

Це з незвичайної орієнтацією Урана. Він похилений убік отже його вісь обертання перпендикулярна площині орбіти Сонячної системи. На полюсах планети набагато менше метану, ніж на екваторі, що змінює те, як Уран відбиває сонячне світло, оскільки метан поглинає червоні довжини хвиль.

Додаткове моделювання виявило серпанок з метанового льоду, що згущується в міру того, як планета рухається від рівнодення до сонцестояння, збільшуючи відбивну здатність. Саме це надає планеті її чарівний відтінок, що змінюється, що нагадує дивне кільце настрою.

Раніше камера NIRCam космічного телескопа "Джеймс Вебб" зробила знімок Урана, його кілець, супутників, сезонної полярної шапки та яскравих бур навколо.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі