Нова реальність: вчені розповіли про небезпечні хвилі тепла в океані

Поділитися
Нова реальність: вчені розповіли про небезпечні хвилі тепла в океані Хвилі тепла стануть нормою для Арктики © pixabay/dassel
Хвилі тепла тепер регулярно з'являються в Арктиці.

Вчені заявили, що морські хвилі тепла стануть звичайним явищем в Арктиці. Вони з'являються у відповідь на вищі викиди парникових газів, пов'язані з діяльністю людини, повідомляє SciTechDaily.

Дослідження провів Армін Бархордаріан із Кластера передового досвіду в галузі кліматичних досліджень CLICCS Гамбурзького університету.

Із 2007 року умови в Арктиці змінилися. Так, з 2007 по 2021 рік в окраїнних зонах Північного Льодовитого океану сталося 11 хвиль спеки. В результаті середня температура піднялася на 2,2 градуса Цельсія вище за сезонну норму і трималася протягом 37 днів. З 2015 року хвилі тепла спостерігаються в Арктиці щороку.

Найпотужніша на сьогоднішній день хвиля тепла в Північному Льодовитому океані припала на 2020 рік. Вона тривала 103 дні, а максимальна температура на чотири градуси за Цельсієм перевищила середні значення. За словами вчених, ймовірність того, що така хвиля виникла без впливу антропогенних викидів парникових газів, становить менше 1%.

Дослідження, проведене Бархордаріаном та його колегами, показало, що хвилі тепла в Арктиці незабаром стануть нормою.

Дослідження також показало, що хвилі тепла виникають, коли морський лід тане рано та швидко після зими.

«У 2007 році в Арктиці розпочався новий етап. Товстішого льоду віком кілька років стає все менше і менше, тоді як відсоток тонкого сезонного льоду постійно збільшується», - заявив Бархордаріан.

Але цей тонший лід менш міцний і тане швидше, дозволяючи сонячній радіації нагрівати поверхню води. "Не тільки постійна втрата морського льоду, а й потепління води може мати серйозні негативні наслідки для арктичної екосистеми", - додав учений. Це може призвести до краху харчових ланцюгів та зниження біорізноманіття.

Раніше вчені заявили про те, що Гренландія втрачає так багато льоду, що стає вищою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі