Норвегія стала першою в світі країною, яка повністю відмовилася від мережі FM-радіо на користь цифрового радіо.
Норвегія почала перехід на цифрове радіо в січні. Напередодні найбільш північні регіони країни і архіпелаг Свальбард в Арктиці останніми були переведені на цифрове аудіомовлення (DAB), повідомляє "Європейська правда" з посиланням на The Local.
Прихильники цифрового аудіомовлення кажуть, що воно пропонує кращу якість звуку і більше каналів, а варто при цьому одну восьму від ціни FM-станцій.
Влада Норвегії також зазначає, що DAB пропонує більш широке охоплення, дозволяє слухачам стежити за програмами, які вони пропустили, і полегшує транслювання екстрених повідомлень під час кризи.
Норвегія готувалася до переходу на протязі багатьох років, а радіостанції у форматі DAB і FM існували паралельно з 1995 року. Цифрове мовлення дешевше в обслуговуванні і надійніше, особливо в районах фіордів, де гори заважають проходженню FM-сигналу.
Проте, багато громадян Норвегії, згідно з опитуваннями, незадоволені відмовою від FM-мовлення. Багато хто побоюється, що будуть позбавлені доступу до сигналів про надзвичайні ситуації, які передають на FM-радіостанціях.
Інші скаржаться на необхідність купувати дорогий адаптер для прийому цифрового радіо в машині, оскільки тільки 20% автомобілів оснащені приймачами DAB-сигналу.
Останні дослідження показали, що частка норвежців, які щодня слухають радіо, за один рік скоротилася на 10%, а громадська телекомпанія NRK втратила 21% своєї аудиторії.
Як повідомлялося, обсяг суверенного фонду Норвегії вперше перевищив 1 трлн доларів, що фактично у 2,5 рази перевищує річний обсяг ВВП скандинавської країни.
"Я не думаю, що хтось очікував, що фонд коли-небудь досягне 1 трильйона доларів, коли відбулася перша передача нафтових прибутків у травні 1996 року", - заявив 19 вересня Інгве Слингстад, директор банку Norges Bank Investment Management, який керує фондом.
Створений в 1998 році суверенний фонд Норвегії є найбільшим у світі. Він інвестує кошти в придбання акцій і сьогодні володіє часткою дев'яти тисяч компаній з 77 країнах світу. Під його контролем перебувають 1,3% усіх випущених у світі акцій.