За словами дослідників, ця особливість вперше була помічена не тільки собак, але й у хижих ссавців взагалі. Безволосу чутливу ділянку шкіри на кінчику носа ссавців називають ринарієм. Деякі тварини використовують його в якості тактильного інструменту, у них ринарій залишається теплим. У собак же його температура знижена, він залишається холодним і вологим.
У ході дослідження вчені навчили трьох собак шукати і приносити іграшки розмірами близько 10 сантиметрів. Температура однієї з них була такою ж, як у довкілля, а іншу нагріли на 12 градусів вище. Візуально ці іграшки не сильно відрізнялися і з відстані 1,5 метра були не так добре помітні для собак. Теплу іграшку всі три собаки знайшли дуже швидко.
Потім 13 собак відібрали для таких експериментів, але з розміщенням тварин в томографі, щоб відслідковувати активність їхнього мозку в процесі виявлення захованих предметів, холодного і теплого. Виявилося, що пошуки теплого об'єкта стимулюють ділянки соматосенсорної кори лівої півкулі, які на холодні об'єкти практично не реагували.
За словами вчених, це може означати, що собаки, а також інші хижаки з холодним ринарієм можуть відчувати інфрачервоне випромінювання на відстані. До цього такий механізм був виявлений тільки у деяких рукокрилих, які використовують подібний механізм для пошуку підходящих для укусів ділянок шкіри.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з Великої Британії заявили про те, що собаки виявилися розумнішими за передбачуване. Вони здатні розрізняти слова навіть у тому випадку, якщо їх вимовляє незнайома людина.