Розробники Google навчили нейромережу домальовувати відсутню частину фотографії, навіть якщо від неї прихована більша частина зображення. В основі алгоритму лежить архітектура генеративно-змагальної нейромережі, повідомляє N+1.
Подібна архітектура передбачає, що алгоритм складається з двох частин: одна з них домальовує фотографію, а друга - намагається відрізнити результат роботи першої від справжніх знімків з навчальної вибірки.
Однією з ключових особливостей підходу дослідників стало те, що в результаті роботи нейромережі виходить два знімка: перший - вихідний, на якому частина зображення закрита прямокутником, а другий - це маска, що показує, яка область була залита.
Такий підхід дозволив дискримінатору сконцентруватися на області, домальованій генератором, і тим самим підвищити якість розпізнавання "підробок". Це в свою чергу підвищило якість роботи генератора після навчання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше штучний інтелект виявив ліки від малярії в зубній пасті. У ході дослідження вчені підключили штучний інтелект для аналізу того, як збудник, малярійний плазмодій, взаємодіє з триклозаном, антибіотиком із звичайної "лікувальної" зубної пасти. Цей антибіотик, як пояснюють біологи, пригнічує розмноження бактерій, заважаючи роботі одного з їхніх ключових ферментів, який відповідає за складання жирових молекул, необхідних для нормальної роботи клітинних стінок мікробів.