Нестача сну може призвести до пошкодження імунної системи – вчені

Поділитися
Нестача сну може призвести до пошкодження імунної системи – вчені Нестача сну може зашкодити роботі імунної системи © depositphotos/damedeeso
Хронічне недосипання призводить до запалення.

Вчені з Медичної школи Ікона на горі Сінай заявили про те, що хронічне недосипання може призвести до підвищення вироблення імунних клітин, пов'язаних з запаленням. Крім того, воно може змінити ДНК імунних клітин, повідомляє CNN.

За словами автора дослідження Кемерона Макалпайна, імунні клітини не тільки збільшили свою кількість, але й були запрограмовані інакше, що потенційно може призвести до розвитку хвороб, таких як серцево-судинні захворювання. Сталося це через шість тижнів недосипання.

Запалення необхідне організму, щоб боротися з інфекціями та ефективно загоювати рани. Але «надактивна імунна система» може завдати шкоди та підвищити ризик розвитку аутоімунних порушень та хронічних захворювань.

Дослідження, проведене вченими, було невеликим, воно включало лише 14 добровольців. Усі вони були молоді, здорові люди без проблем зі сном. Але, водночас, дослідження було тривалим, за зміною сну спостерігали протягом 12 тижнів.

Перші шість тижнів кожен доброволець спав по сім-вісім годин, а другі – зменшував тривалість сну на 90 хвилин щоночі. Наприкінці кожного шеститижневого циклу у добровольців уранці та ввечері брали кров на аналіз імунних клітин. У тих, хто добре спав, жодних змін не було. Але у тих, хто недосипав, було зафіксовано підвищену активність певних імунних клітин.

Дослідження, проведені мишах, показали, що активність імунних клітин у них виявлялася як і, як в людей. У таких експериментах миші 10 тижнів повноцінно спали, а потім їх знову позбавляли сну.

Але, незважаючи на тривалий період повноцінного сну, вчені помітили, що зміни ДНК залишалися, а імунна система продовжувала бути активнішою. Це робило тварин більш сприйнятливими до запалень та хвороб.

Тобто, вважають вчені, відновлення режиму сну не може повністю компенсувати шкоду, завдану його нестачею.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для постановки будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі