У ході дослідження вчені спостерігали за каштановими повзниками – невеликими співочими птахами, які живуть на південному сході США. Метою дослідників було створення ділянок, де виразно переважали б самці або, навпаки, самки. Для цього біологи виявили 72 гнізда і протягом двох років міняли місцями пташенят з різних гнізд, так, щоб в одному районі всі пташенята були б самками, а в іншому - самцями.
Виявилося, що в регіонах, де природна популяція була спотворена маніпуляціями, спостерігалося більша кількість "птахів-помічників". Зазвичай самці частіше виявляються "няньками", але в піддослідних популяціях стать не мала значення.
Дослідники також виявили істотне зростання кількості асистентів, що припадають на одне гніздо. Хоча зазвичай в якості помічника кожен рік виступає лише один птах, в цьому випадку в деяких гніздах їх було три.
Раніше вчені через 23 роки пошуків помітили в Бразилії топаколо Штреземанна, якого називають "найбільш рідкісним птахом у світі". Невеликий птах має довгий хвіст і відрізняється незвичайним співом.