Археологи виявили храм, присвячений богу Ра, який знаходиться за 20 кілометрів від Каїра. Як повідомляє Live science, храм був збудований за часів п'ятої династії (2456-2323 роки до нашої ери).
За словами керівника розкопок Массиміліано Нуццоло, в ті часи «культ бога сонця досяг свого апогею завдяки будівництву монумента, присвяченого божеству, широко відомого як «Храм Сонця»».
Культ сонця був дуже могутнім у Єгипті. У пізніші часи злився з Амоном, головним богом Фів (Луксор), в результаті з'явився Амон-Ра, якого деякі єгиптяни вважали наймогутнішим божеством. Йому поклонялися до 1500 років тому, коли єгипетський політеїзм зник.
Нещодавно виявлений храм було збудовано з цегли-сирцю. Його довжина становила 60 метрів, а ширина – 22 метри. До складу храму входив Г-подібний вхідний портик, внутрішній двір, складські приміщення, які, ймовірно, використовувалися для культових цілей.
"Усі стіни цієї будівлі були оштукатурені в чорно-білому кольорі, а також часто видно сліди червоного та синього розпису", - сказав Нуццоло. Вхідний портик був складений з білої цегли, в ньому також розташовувалися дві колони.
Храм зруйнували з ритуальною метою, ймовірно, ще до завершення його будівництва. Це було зроблено для того, щоб потім побудувати новий кам'яний храм сонця для фараона Ніусерре (роки правління близько 2420 до н.е. – 2389 до н.е.).
Фараон «повторно використав частину конструкції як платформу або фундамент для свого нового храму», — сказав Нуццоло.
Археологам також вдалося знайти кілька місць скупчення артефактів. В одному з них знаходилися десятки цілих пивних глечиків і кілька посудин, прикрашених червоною фарбою. В іншому ж були виявлені відбитки печаток, у тому числі печаток фараонів, які правили за п'ятої та шостої династій.
Нуццоло розповів, що одна з найстаріших печаток належить Шепсескарі, «загадковому» фараону, який правив Єгиптом до Ніусерра. Вчені не впевнені, який фараон розпочав будівництво храму з сирцевої цегли. Ймовірно, це був Шепсескаре, або Ранефереф.
У ритуалах, які проводилися в єгипетських храмах сонця, на кшталт цього. Крім того, недостатньо даних і про те, яким був побут людей, які мешкали навколо цих храмів.