Небо в Антарктиді забарвилося у відтінки червоного. Знімки з незвичайним явищем опублікував Стюарт Шоу з Нової Зеландії, який знаходиться на базі Скотт в Антарктиці.
«Зазвичай в середині зими в Антарктиді майже завжди темно, за винятком легких «морських сутінків» близько полудня, що означає, що горизонт слабо видно у хороших умовах. Але цього року нам представили справжнє шоу, на якому більшість співробітників станції хапали куртки та вибігали на вулицю зі своїми камерами, щоб подивитися на приголомшливі кольори. Хочете вірте, хочете ні, але ці кадри я теж не редагував, вони приблизно такі, якими ми їх бачили. Це неймовірно», - заявив Шоу.
Переглянути цей допис до Instagram
У Національному інституті водних та атмосферних досліджень Нової Зеландії (NIWA) пояснили незвичайне явище виверженням вулкана Тонга, яке сталося у січні. Перед цим незвичайне рожеве небо спостерігалося у самій Новій Зеландії.
Синоптик NIWA Нава Федаефф розповіла, що дані супутникового лідара показують велику кількість аерозолів у стратосфері на висоті від 15 до 24 кілометрів над Антарктидою, яких не було до виверження.
«Стратосферні аерозолі можуть циркулювати земною кулею протягом кількох місяців після виверження вулкана, розсіюючи і викривляючи світло, коли сонце опускається або піднімається над горизонтом, створюючи світіння в небі з відтінками рожевого, блакитного, пурпурового та фіолетового. Ці вулканічні сутінки відомі як «посвічення», при цьому колір та інтенсивність залежать від кількості серпанку та хмарності на шляху світла, що досягає стратосфери», - додала Федаєфф.
Здебільшого аерозолі – це частинки сульфату. Разом з тим, оскільки виверження Тонга було підводним, ймовірно, що присутні також краплі водяної пари і сіль.
На початку липня небо над Південною Дакотою у США забарвилося у зелений колір. Вчені пов'язали це явище з ураганом.