Неандертальці виявилися здатні сприймати ті ж звуки, що і сучасні люди

Поділитися
Неандертальці виявилися здатні сприймати ті ж звуки, що і сучасні люди Неандертальці виявилися здатні сприймати глухі приголосні звуки © Naked Science
Наші давні родичі навряд чи б зрозуміли, що їм говорять, але все б почули.

Група вчених реконструювала будову внутрішнього вуха неандертальців і прийшла до висновку, що вони мали ту саму здатність сприймати звуки, що і сучасні люди. Як пише New York Times, якби сучасна людина могла переміститися на 130 тисяч років тому і розповісти неандертальцям про досягнення людства, ті б не зрозуміли нічого, але точно почули б всі звуки.

Дослідження вчених показало, що неандертальці мали анатомічну здатність сприймати той же діапазон звуків, що і люди сучасного типу. Це стосується і приголосних звуків, які є характерною рисою людей.

На думку вчених, їхнє дослідження може розповісти не тільки про будову вуха неандертальців. Адже чим більше ми дізнаємося про їхню здатність чути, тим ближче ми підбираємося до відповіді на питання про те, чи могли вони говорити.

Як відзначають дослідники, слух і мова часто пов'язані. Адже для тварини не представляло б ніякої користі відтворювати звуки, якби ніхто не міг їх чути. Нове ж дослідження показує, що у неандертальців була така ж здатність вловлювати звуки, як і у людей.

Протягом десятиліть в науковому співтоваристві йшли суперечки про під'язикову кістку неандертальців, яка була знайдена в 1980-х роках. Вона була дуже схожа на такі ж кістки у людей, тому дослідники намагалися відтворити голосовий тракт неандертальців. Але зробити якісь висновки по одній-єдиній кістці, відокремленій від скелета дуже важко.

Тому вчені почали шукати вихід з цієї ситуації. 20 років тому група вчених з Іспанії почала вивчати еволюцію мови шляхом реконструкції вуха ранніх людей. У новому дослідженні вчені використали дані КТ вух п'яти неандертальців, 10 сучасних людей і дев'яти ранніх гомінідів, які жили до неандертальців.

Дослідники створили тривимірні моделі будови вух і створили комп'ютерні моделі, які відтворили рух звуку по таким структурам. Виявилося, що слуховий апарат неандертальців міг розрізняти ті ж частоти, що і вуха сучасних людей. А от ранні гомініди мали здатність до уловлювання звуків десь між шимпанзе і сучасними людьми.

Вчені вважають, що неандертальці могли чути глухі приголосні, які, ймовірно, використовувалися для близького спілкування між представниками однієї і тієї ж групи. Разом з тим, анатомічна здатність чути такі звуки не означає когнітивної здатності або рівня свідомості, достатнього для відтворення людської мови.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Німеччини та Італії прийшли до висновку про те, що зміни клімату підштовхнули неандертальців до того, щоб почати виготовляти більш складні знаряддя праці. На думку дослідників, на це вказують знахідки, зроблені в одній з печер Нижньої Баварії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі