Не тільки Амазонка: світ стрімко втрачає тропічні ліси

Поділитися
Не тільки Амазонка: світ стрімко втрачає тропічні ліси Тропічні ліси страждають від вирубки через видобуток корисних копалин © Википедия
За 19 років на Землі стало на 3264 тисяч квадратних кілометрів менше лісів.

Басейн Амазонки, ймовірно, - перше, що спадає на думку, при думці про руйнівну вирубку тропічних лісів. Але нове дослідження вчених показує, що це не єдиний регіон нашої планети, який викликає занепокоєння, повідомляє Science Alert.

За словами вчених, їх дослідження стало першим, у якому комплексно було оцінено втрату лісів планети внаслідок промислового видобутку корисних копалин у тропіках. І його результати неприємні. Так, з 2010 по 2019 рік Земля втратила 3264 квадратні кілометри тропічних лісів.

При цьому супутникові знімки показують, що чотири п'яті втрат припадають всього на чотири країни: Індонезію, Бразилію, Гану і Сурінам. На долю Індонезії припадає 58,2% вирубки тропічних лісів, пов'язаних з будівництвом промислових шахт.

«Існує широкий спектр екологічних збитків, які завдають видобутком корисних копалин крім вирубки лісів, включаючи руйнування екосистем, втрату біорізноманіття, руйнування джерел води, виробництво небезпечних відходів і забруднення навколишнього середовища», — заявив Стефан Гільюм, доцент Інституту екологічної економіки. Австрія.

У ході дослідження вчені проаналізували дані з 26 країн, на частку яких припадає 76,7% вирубки тропічних лісів, пов'язаних із видобутком корисних копалин, у період з 2000 по 2019 рік. У таку діяльність було включено видобуток золота, заліза, вугілля та бокситів.

При цьому вирубка лісів пов'язана не тільки безпосередньо з видобутком корисних копалин. Так, у ряді випадків ліс вирубували в межах 50 кілометрів для розвитку транспортної інфраструктури, створення складських приміщень та розширення селищ.

Але, як зазначають вчені, є й добрі новини: рівень вирубки лісів, пов'язаної з видобутком корисних копалин, знижується. Індонезія, Бразилія та Гана втратили ліси через пік промислового видобутку в період з 2010 по 2014 рік, хоча видобуток вугілля продовжує зростати, наприклад, в Індонезії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі