Вчені з Уорікського університету виявили, що найбільш схожа на Землю екзопланета Kepler-438b стала безлюдною через вплив зірки, навколо якої вона обертається. Дослідження на цю тему представлено в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.
Атмосфера планети, швидше за все, вигоряє через випромінювання червоного карлика Kepler-438. Надпотужні спалахи на зірці відбуваються раз на кілька сотень діб, а за потужністю перевершують сонячні у десять разів. Кожен спалах еквівалентний вибуху до ста мільярдів тонн в тротиловому еквіваленті. Але атмосферу планети вичищають не самі спалахи, а їх побічний продукт – корональні викиди маси.
За словами провідного автора дослідження Девіда Армстронга, "якби Kepler-438b мала магнітне поле, подібне до земного, воно прикривало б планету хоча б частково. Але якщо магнітного поля немає і спалахи сильні, то екзопланета, швидше за все, втратила свою атмосферу, піддається посиленому впливу радіації (ультрафіолетової і рентгенівської) і в цілому являє собою занадто суворе середовище для існування життя".
Kepler-438b є власницею найбільшого на сьогоднішній день індексу подібності до Землі (Earth Similarity Index, ESI), за розміром та температурі практично ідентична нашій планеті, однак до своєї зірки вона розташована ближче. Відкрили Kepler-438b у січні 2015 року.
Раніше повідомлялося про те, що в новому "рейтингу населеність планет" Земля посіла 10 місце. Очолюють "список населеності" мало відомі неспеціалістам кандидати KOI 3456.02 і KOI 7235.01, спостереження яких все ще потребують додаткового підтвердження. У рейтингу Земля з індексом 0,829 виявилася лише десятою, тоді як у лідерів він склав 0,955 і 0,932 відповідно. Краще земної виявився індекс у підтвердженої планети Kepler-442b. Зовсім низьким він виявився у сусідів Землі: 0,300 для Венери і 0,422 для Марса.