Науковці знайшли заміну антибіотикам

Відео
Поділитися
Науковці знайшли заміну антибіотикам Зв'язування антитіл з бактерією: М-білок (ліловий), ДНК-аптамери (фіолетовий), олігосахарид (блакитні шестикутники), антитіла alpha-Gal (блакитні), білок комплементу (жовтий)
Нова розробка має велику цінність, оскільки мікроорганізми швидко виробляють стійкість до нових класів антибіотиків.

Група американських науковців розробила методику, яка здатна знищувати хвороботворні бактерії в організмі без участі антибіотиків.

Як повідомляє Journal of Molecular Medicine, методика дозволяє розміщувати на поверхні хвороботворних бактерій спеціальні "радіомаячки", що вказують імунній системі організму на необхідність їх знищення.

Ідея авторів полягала в тому, щоб направити антитіла, які існують в крові, на особливі білки, характерні для хвороботворних бактерій. До таких білків належать, наприклад, М-білок стрептококів, що грає ключову роль у механізмі інфікування. В організмі людини концентрація антитіл до М-білку значно менше, ніж, наприклад, до деяких бактеріальних цукрів, тому дослідники вирішили створити своєрідний "перехідник", який"адаптує" велику кількість антитіл до пошуку хвороботворних бактерій.

В якості сигнальної частини виступив цукровий залишок α-Gal. Значну кількість людських антитіл реагує на цей олігосахарид, оскільки він не виробляється нашим організмом, але зустрічається у багатьох мікроорганізмів.

Науковці протестували розроблену методику на бактерії групи А роду Streptococcus, збудниках широкого спектру захворювань, починаючи від бронхіту і скарлатини, та закінчуючи менінгітом. У дослідах in vitro (у пробірці) автори роботи успішно продемонстрували суворо специфічне зв'язування "маячка" з поверхнею мікроорганізмів. Антитіла, присутні в людській крові, формували міцний комплекс із залишком α-Gal, і тим самим запускали процес знищення бактерій фагоцитами.

Нова розробка має велику цінність, оскільки мікроорганізми швидко виробляють стійкість до нових класів антибіотиків.

Одним із співавторів роботи є Нобелівський лауреат з хімії Кері Мюлліса, який отримав премію за розробку полімеразно-ланцюгової реакції, яка зробила революцію у молекулярній біології і медицині.

Читайте також: Вчені отримали нервові клітини з шкірної тканини

Раніше повідомлялося, що науковці із США розробили антибіотик "нового класу".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі