National Interest: Чи контролюватиме Китай мережі 5G?

Поділитися
National Interest: Чи контролюватиме Китай мережі 5G? © Flickr/Gustavo Camarillo Rangel
Є сильні аргументи проти послаблення обміну розвідувальною інформацією між США та їхніми найближчими європейськими союзниками. Але адміністрація Трампа повинна вирішити, як саме вона буде діяти.

Мюнхенська конференція з безпеки, яка відбулася минулого тижня, подарувала нам декілька позитивних подій довкола Китаю та Huawei з технологією 5G, але також створила гнітючу ситуацію стосовно подальших кроків. За словами Даніеля Дрезнера з Університету Тафтса, який був присутнім на конференції, Китай вперше домінував у обговоренні на офіційних сесіях, а також у бічних панелях: "#MSC 2020 - це все про "Китай, Китай, Китай". Він стверджує, що "консенсус" щодо загрози зі сторони Китаю є необхідним і що це може стати "першим кроком у формуванні трансатлантичного співробітництва", йдеться в матеріалі The National Interest.

Друга вражаюча реальність, яку продемонструвала конференція - це зусилля як демократів, так і республіканців Конгресу США стосовно вирішення проблем з боку Пекіна та жорстка спільна лінія щодо технології бездротового зв'язку та 5G від Huawei. На конференції були присутні члени Конгресу від обох партій, зокрема спікер Палати представників Ненсі Пелосі. Враховуючи насичене отруйними випарами політичне болото Вашингтона та токсичні особисті стосунки між спікером та президентом Трампом, гучна заява Пелосі про необхідність протистояти Huawei та потенційному китайському пануванню у сфері 5G сповістила світ про те, що США політично об'єднані перед загрозою з Китаю, пише оглядач видання.

І справді, висловлювання Пелосі були принаймні настільки ж гучними, якщо не гучнішими, як заяви адміністрації Трампа: "Дозволити китаїзацію 5G - це як обрати авторитаризм замість демократії". Крім того, якщо розвиток 5G потрапить під контроль "антидемократичного уряду", це може призвести до "найбільш підступної форми агресії... [ця небезпека була] настільки передбачуваною, що я не знаю, чому це ще не очевидно всім".

На жаль, були й недоліки того, що сталося в Мюнхені. Попри те, що щодо загрози з боку Китаю може існувати консенсус, досі немає злагоджених дій стосовно того, як впоратися з переважаючим домінуванням Huawei як виробника базового обладнання 5G. Ключові європейські країни - Німеччина, Франція та Велика Британія – ще не прийняли рішення повністю заборонити компанії розгортати мережі 5G. І, як зазначає автор, ці країни все ще ховаються за сумнівним "компромісним рішенням" в області безпеки, що дозволяє використовувати технологію Huawei тільки в периферійних компонентах своїх мереж 5G.

Також на Мюнхенській конференції міністр оборони США Марк Еспер повторив свої попередження, заявивши: "Якщо країни вирішать іти шляхом використання Huawei, це може поставити під загрозу весь обмін інформацією та розвідувальними даними, про які ми говорили, і це може зруйнувати альянс або, принаймні, наші стосунки з тією країною". Однак, після всіх публічних погрозливих заяв, США все ще надсилають змішаний сигнал про те, наскільки далеко вони готові зайти. Після того, як прем'єр-міністр Борис Джонсон не піддався на тиск США і оголосив, що обладнання Huawei буде дозволено використовувати для часткового розгортання мереж 5G у Великій Британії, державний секретар Майк Помпео запевнив, що особливим відносинам між двома країнами це "не загрожує"

Звичайно, є сильні аргументи проти послаблення обміну розвідданими між США та їх найближчими європейськими союзниками. Але адміністрація Трампа повинна вирішити як саме вона діятиме вже незабаром, адже контракти на базове обладнання для 5G підписуються щомісяця – чи варто заради потенційної загрози безпеці від Huawei ризикувати загальним розвідувальним щитом від авторитарних режимів, таких як Китай і Росія, запитує автор.

Детальніше про підготовку до запуску 5G в Україні, читайте в статті Германа Богапова "5G - перед стартом" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі