Як підкреслюють дослідники, за час своєї діяльності "Кеплер відкрив понад 2,6 тисяч планет за межами Сонячної системи, багато з яких потенційно придатні для життя.
Відкриття, зроблені за допомогою "Кеплера", показують дослідникам, що біля 20-50% зірок, які можна помітити на нічному небі, можуть існувати невеликі, імовірно, кам'янисті планети розміром із Землю. Більшість зі знайдених телескопом планет не схожі на ті, які зустрічаються в Сонячній системі: їхні розміри розташовуються між розмірами Землі і Нептуна, вченим ще належить розібратися в природі їхнього походження.
Орбітальний телескоп "Кеплер" був запущений в 2009 році. У 2013 році один з двигунів телескопа вийшов з ладу, внаслідок чого була втрачена здатність до точної орієнтації інструмента в просторі. Однак телескоп продовжував використовуватися в рамках місії К2, націленої на спостереження за зірками в площині екліптики.
Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили екзопланету з орбітою, що суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета має масу, близьку до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки.