Розташований на супутнику Землі телескоп Lunar Crater Radio Telescope (LCRT) зможе вести спостереження, не доступні з планети. На Землі таким спостереженнями заважають не тільки атмосферні і навколоземні комунікації, але і іоносфера, яка відбиває довгі радіохвилі.
Згідно з планами, телескоп буде вести спостереження за раннім Всесвітом на довжинах хвиль 10-50 метрів, які не охоплені існуючими телескопами. Для цього він стане найбільшим у світі телескопом з цільною антеною (не решітками антен) і займе кратер діаметром від трьох до п'яти кілометрів. Для порівняння, найбільший з таких радіотелескопів сьогодні - китайський FAST діаметром 500 метрів.
Цікаво те, що проєкт планують реалізувати без участі людини. Після вибору кратера до нього відправиться роботизована місія. Два апарати розділяться: один з них розміститься в центрі кратера, а другий – буде протягувати тонкі дроти радіоантен від нього і до країв кратера.
Робота за програмою NIAC поділяється на три фази, і перехід до кожного наступного кроку супроводжується новим етапом відбору. Проєкт LCRT поки потрапив у першу фазу, за якою отримав фінансування в розмірі 125 тисяч доларів і термін в дев'ять місяців на оцінку реалізованості, складності і вартості, а також уточнення технічних деталей місії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше NASA опублікувало деталі довгострокових місій на Місяць з участю людей у рамках програми "Артеміда". В документі NASA розповідає про елементи інфраструктури, які дозволять забезпечити довгострокове перебування людей на супутнику Землі.