Космічне агентство NASA повідомляє, що протягом останніх 5 днів (21-25 червня 2015 року) на Сонці були зафіксовані близько п'яти спалахів.
Ці сонячні спалахи були пов'язані з викидом корональної маси, більшість з яких вплинули на Землю, внаслідок чого на нашій планеті можна буде спостерігати красиві полярні сяйва.
Варто відзначити, що "ехо" спалахів досягне до Землі протягом декількох днів і викличе серію магнітних бур.
Сонячні спалахи в залежності від потужності рентгенівського випромінювання діляться на п'ять класів: A, B, C, M і X. Мінімальний клас A0.0 відповідає потужності випромінювання на орбіті Землі в 10 нановат на квадратний метр. При переході до наступної букви потужність збільшується в 10 разів.
Sun unleashed no less than 5 solar flares 5 days in this week. Details: //t.co/MKkV24G78M @NASASunEarth https://t.co/g9NjSKnWtM
- NASA (@NASA) 26 Червень 2015
Сонце - зірка Сонячної системи, навколо нього обертаються планети та інші об'єкти. Маса Сонця складає 99,866% від сумарної маси Сонячної системи. Тепло і світло від Сонця підтримує життя на Землі, впливає на клімат.
Сонце складається з водню (~73 % від маси і ~92 % від об'єму), гелію (~25 % від маси і ~7 % від обсягу) та інших елементів, , що входять в його склад: заліза, нікелю, кисню, азоту, кремнію, сірки, магнію, вуглецю, неону, кальцію і хрому.
За спектральною класифікацією Сонце відносять до типу "жовтий карлик". Температура на поверхні Сонця становить близько 5800 K.
Раніше повідомлялося, що NASA опублікувало фотографію еволюції гігантської стрілки на Сонці.