NASA визначилось із компанією, яка збудує модуль для висадки на зворотному боці Місяця

Поділитися
NASA визначилось із компанією, яка збудує модуль для висадки на зворотному боці Місяця © Firefly Aerospace
Це компанія, яка була заснована українцем Максимом Поляковим.

NASA обрало американську компанію-будівельника ракет Firefly Aerospace для створення та розміщення посадкового модуля на зворотному боці Місяця в 2026 році. Вартість контракту складає майже 112 мільйонів доларів.

«Комерційний посадковий модуль доставить два корисні вантажі агентства, а також супутник зв’язку та передачі даних на місячну орбіту, який є проектом ESA (Європейського космічного агентства) у співпраці з NASA», — заявили в космічному агентстві США.

Контракт є частиною ініціативи програми Artemis Commercial Lunar Payload Services (CLPS) – спроби розгорнути приватні місячні посадкові апарати для вивчення поверхні Місяця до того, як люди висадяться туди в найближчі кілька років.

Торік NASA уклало аналогічний контракт на суму 73 мільйони доларів з фірмою Draper, яка займається програмним забезпеченням космічних апаратів, за доставку науково-технічного корисного навантаження на зворотний бік Місяця у 2025 році.

Засновником компанії Firefly Aerospace є український підприємець Максим Поляков. У лютому 2022 року, за тиждень до повномасштабного вторгнення Росії в Україну, він передав свою частину акцій компанії — 58% — за один долар своєму американському партнерові.

За інформацією Bloomberg, уряд та керівництво космічної галузі США побоювалися, що важливі технології можуть потрапити до України, Росії чи інших країн, які розвивають ракетно-космічні технології, відтак вимагали від українця Полякова продати 50% акцій Firefly «з міркувань національної безпеки». Тоді уряд США навіть призупинив поточні операції Firefly із запуску ракет у Ванденберзі через вирішення питання з правами власності Полякова.

У жовтні 2022 року космічна компанія Firefly Aerospace успішно здійснила другий запуск ракети Alpha, яка була оздоблена кольорами українського прапору.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі