NASA виявило ключові молекули життя у зразках астероїда Бенну: що це означає

Поділитися
NASA виявило ключові молекули життя у зразках астероїда Бенну: що це означає На астероїді Бенну знайшли 14 амінокислот, необхідних для життя © NASA
Дослідники задаються питанням про те, чому на астероїді не зародилося життя.

Існує 20 амінокислот, що утворюють білки, необхідні для життя на нашій планеті. І 14 із них ученим вдалося виявити у зразках астероїда Бенну, зібраних місією OSIRIS-REx, повідомляє Space.com.

Аналізуючи зразки, вчені вже змогли з'ясувати, що Бенну, який утворився в ранній Сонячній системі, містить сполуки із включенням води та вуглецю. Але це було очікувано, а ось нові відкриття стали несподіванкою для вчених. Найбільш примітним з них стало виявлення 14 амінокислот, високої концентрації аміаку та п'ять азотистих основ, які життя на Землі використовує для передачі генетичних інструкцій у ДНК та РНК.

«Висновки не містять доказів самого життя, але вони припускають, що умови, необхідні для виникнення життя, ймовірно, були поширені по всій ранній Сонячній системі. Це, звичайно, збільшує шанси на те, що життя могло сформуватися на інших планетах», — заявила Нікі Фокс, помічник адміністратора Управління наукових місій у штаб-квартирі NASA у Вашингтоні.

Вчені розповіли також про інші відкриття, які показують, що на Бенну існували умови, необхідні для зародження життя. Це порушує питання про те, чому ж цього не сталося.

«Це майбутня сфера досліджень для астробіологів з усього світу. Розглядаючи Бенну як приклад місця, де було все необхідне, але не виникло життя, чому Земля стала особливою?», - сказав Джейсон Дворкін, науковий співробітник проєкту OSIRIS-REx в Центрі космічних польотів імені Годдарда в Меріленді.

Зокрема, вченим вдалося виявити сліди існування солоних "розсолів" або "бульйонів" зі слідами 11 мінералів, багатих карбонатом натрію, фосфатом, сульфатом, хлоридом і фторидом. Вчені вважають, що це може вказувати на те, що вода та необхідні для зародження життя мінерали були доставлені на Землю астероїдами.

Крім того, дослідники виявили високі концентрації аміаку. Так, зафіксовані рівні становлять 230 частин на мільйон, що в 100 разів вище за природні рівні аміаку в грунтах Землі. Вчені відзначають, що аміак необхідний для багатьох біологічних процесів, ймовірно, він був ключовим хімічним будівельним блоком, який брав участь у формуванні амінокислот та азотистих основ, а також компонентів РНК та ДНК.

На думку вчених, Бенну або астероїд, від якого він відколовся, колись мав існувати в холодніших зовнішніх регіонах космосу, оскільки аміак є летючою речовиною.

«Команда OSIRIS REx виявила, що Бенну містить багато попередників будівельних блоків життя, а також докази того, що він походить із древнього вологого світу та містить матеріали, які вказують на те, що Бенну подорожував із найхолодніших регіонів Сонячної системи, які, ймовірно, знаходяться за орбітою Сатурна», - заявила Фокс.

Нагадаємо, апарат OSIRIS-REx зібрав зразки ґрунту під час зближення з Бенну 20 жовтня 2020 року.

Пізніше вчені заявили про те, що апарат втрачає зразки ґрунту астероїда Бенну. За словами лідера команди дослідників Данте Лауретта, OSIRIS-REx зібрав набагато більше ґрунту, ніж планувалося, сотні грамів. Його «рука» для збирання ґрунту занурилася настільки глибоко і з такою силою, що камені, які потрапили всередину, застрягли по краях контейнера.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 4
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Влад Дорошенко
4 Серпня 2022, 23:44
У світі - гонка технологій. В твоєму компі, і-неті, на кухні в побутових приладах, у зброї тощо "сидять" сотні (патентованих) чужих технологій. За імпорт 50-100 смартфонів Україна віддає - експортує вагон (50-60 тонн) свого зерна чи руди. Результати тисяч досліджень сидять в кожній технології чи конструкції (де наука проявляє свою результативність), а ще більше досліджень публікуються у відкритому доступі. Вірогідно, 90% наших і зарубіжних вчених не мають виробничо-заводського стажу (де реалізують технології), це науковці з "двома" печатками в трудовій: один інститут закінчив - в другий поступив, вони у нас і "правлять бал". Для технічних наук вимога друкувати у журналах Скопуса - це докладати про свої нові технології іноземцям, щоб ті потім обміняли ще більше нашої агро- чи мінеральної сировини на свої смартфони чи інші наукоємні товари. До того ж, Укрпатент так підняв ціни за видачу патенту, що науковцю з укр. держ. інституту надто дорого своє запатентувати (хіба що заплатити зі своєї зарплати, а в СРСР а.с. видавали безкоштовно + преміювали авторів), тому в Укрпатенті все частіше патентують китайці, французи тощо. Нема в суспільстві розуміння, що лише своя наука може створити щось нове своє, інакше і далі нову техніку будуть викупати чи випрошувати з-за кордону, віддаючи свою сировину.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі