На даний момент оглядові телескопи відкрили вже 28 тисяч навколоземних астероїдів, щороку колекція поповнюється на кілька тисяч. Для оцінки ймовірності зіткнень з астероїдами астрономи NASA в 2002 році розробили алгоритм під назвою Sentry, а майже через 20 років представили вдосконалену версію даної системи моніторингу - Sentry-II, повідомляється на сайті Лабораторії реактивного руху (JPL NASA).
«Попкультура часто зображує астероїди як хаотичні об'єкти, які безладно миготять у нашій сонячній системі, непередбачувано змінюючи курс та миттєво загрожуючи нашій планеті. Це не так. Астероїди - передбачувані небесні тіла, які підпорядковуються законам фізики і йдуть за відомими орбітальними траєкторіями навколо Сонця. Але іноді ці шляхи можуть дуже близько підходити до майбутнього місцезнаходження Землі, і через невелику невизначеність у позиціях астероїдів не можна повністю виключити можливе зіткнення із Землею у майбутньому. Тому астрономи використовують складне програмне забезпечення для автоматичного розрахунку ризику зіткнення», – пояснюють у NASA.
Орбіту кожного відомого астероїда для покращення оцінок небезпеки зіткнення розраховує Центр вивчення навколоземних об'єктів (CNEOS), яким керує лабораторія реактивного руху NASA у Південній Каліфорнії.
Майже 20 років розрахунки робили за допомогою системи Sentry: менш ніж за годину можна було достовірно отримати ймовірність зіткнення протягом наступних 100 років з нещодавно відкритим астероїдом. Однак у даної системи були слабкості, серед яких – нездатність автоматично впоратися з ефектом Ярковського, провести детальний аналіз траєкторії окремих астероїдів – Апофісу, Бенну або 1950 DA, точно передбачити ймовірність зіткнення астероїдів із Землею на дуже близькій відстані. Sentry-II може швидко обчислити ймовірності зіткнення для всіх відомих астероїдів.
11 грудня повз Землю пролетить 330-метровий астероїд під назвою 4660 Nereus або 1982 DB на швидкості 6,5 кілометра на секунду. Хоч астероїд відноситься до класу небезпечних, летіти він буде далеко від планети - на відстані 3,9 млн км (для порівняння: відстань між Землею та Місяцем становить 385 тис. км).