Білий дім доручив NASA створити єдиний стандарт обчислення часу на Місяці. Як повідомляє The Guardian, у записці, яку було відправлено головою Управління з науки та технологічної політики США (OSTP), космічному агентству пропонується працювати з іншими агентствами США та міжнародними агентствами над створенням місяцецентричної системи відліку часу.
Створити таку систему потрібно до 2026 року. Вона називатиметься координований місячний час (LTC). Це не система часових поясів, як у Землі, а ціла система відліку часу для Місяця.
Оскільки гравітація Місяця набагато нижча, ніж на Землі, час там триває трохи швидше – на 58,7 мікросекунди на день – порівняно із земним. Крім того, LTC стане еталоном вимірювання часу для місячних космічних кораблів і супутників, яким для виконання своїх місій потрібна гранична точність.
NASA планує відправляти місії астронавтів на Місяць, починаючи з вересня 2026 року в рамках місії "Артеміда". Передбачається також створення наукової бази, яка має підготувати ґрунт для майбутніх місій на Марс. У цьому беруть участь десятки компаній, космічних кораблів та країн.
Як заявив представник OSTP, без єдиного стандарту часу буде складно забезпечити безпеку передачі даних між космічними кораблями та синхронізацію зв'язку між Землею, місячними супутниками, базами та астронавтами.
Розбіжності у часі також можуть призвести до помилок у картуванні та визначенні позицій на Місяці та його орбіті.
Годинники та часові пояси на Землі працюють за всесвітнім координованим часом (UTC), який визнаний у всьому світі. Він спирається на велику мережу атомних годинників, розташованих по всьому світу. Вони вимірюють зміни у стані атомів і генерують середнє значення, яке зрештою і визначає точний час. Розробка LTC може вимагати розміщення атомного годинника на Місяці.
У визначенні того, як буде реалізовано LTC, будуть потрібні міжнародні угоди через «існуючі органи зі стандартизації» і між 36 країнами, які підписали пакт під назвою «Угода Артеміди», що стосується того, як країни діють у космосі та на Місяці. При цьому цю угоду не підписали Китай та Росія.
Нагадаємо, астрономи закликали створити координуючий орган для захисту місць на Місяці, які вважаються найкращими для розміщення наукових інструментів. Без такого органу, на думку вчених, у майбутньому буде неможливо запобігти зіткненням на природному супутнику Землі.