Дослідники NASA представили нові знімки поверхні Церери, які дозволили їм зробити деякі висновки про геологію карликової планети. На одному зі знімків можна побачити кратер Оккатор, центр якого вкритий загадковими плямами. Результати роботи дослідників були представлені в ході 47-ї Місячної і планетарної конференції, а коротко про них повідомляється на сайті NASA.
Діаметр кратера Оккатор становить 92 кілометри, а його глибина – 4 кілометри. Він є найбільш яскравим регіоном на поверхні Церери, він був відкритий апаратом Dawn на початку 2015 року. Нові знімки, зроблені на відстані 385 кілометрів від поверхні Церери, вказують, що кратер, який раніше здавався ученим абсолютно гладким, насправді помережаний різними заглибленнями.
На знімках можна помітити "купол", який знаходиться в гладкій ямі в яскравому центрі кратера. Дно кратера вкрите численними тріщинами, які перетинають і оточують центральну височину. Це свідчить про недавню геологічну активність всередині кратера.
Дослідники також встановили, що склад поверхні Церери відрізняється залежно від місцевості. Прикладом подібної різноманітності може бути кратер Хаулані. На думку дослідників, кратер утворився в результаті зіткнення небесного тіла з Церерою, що пояснює відмінність матеріалу, з якого він утворений, і навколишньої поверхні. Іншим поясненням може бути різниця підповерхневого матеріалу.
У серпні NASA підготувало "екскурсійний тур" головними визначними пам'ятками на поверхні Церери – кратеру Оккатор з загадковими білими плямами і горі-піраміді. Пізніше дослідники заявили про те, щорозкрили таємницю цих плям. На думку вчених, вони представляють собою відкладення солі, і що вони, ймовірно, є слідом вивержень екзотичних "соляних вулканів".