Дослідники проекту 3 з допомогою методу аналізу головних компонентів. Про це повідомляється на сайті NASA.
Даний прийом допоміг виділити безліч тонких відмінностей в кольорі між різними регіонами Плутона. 14 липня зображення були зібрані кольоровою камерою космічного апарату Ральф/MVIC з роздільною здатністю до 22000 миль (35000 км). Спектрометр Ralph також реєструє заряджені частинки сонячного вітру.
Надчітке зображення було представлене співробітником проекту New Horizons Уїллом Гранді 9 листопада у Відділі планетарних наук (DPS) під час засідання Американського астрономічного товариства (AAS) у Нейшнел Харбор, штат Меріленд.
New Horizons - автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.
Запуск здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону - в 2015 році. Після прольоту повз Плутона апарат, можливо, вивчить один з об'єктів поясу Койпера. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.
Максимальне зближення (відстань 12,5 тисяч км) з Плутоном відбулося 14 липня о 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин провів близько 150 наукових вимірювань та передав сигнал на Землю.
30 жовтня NASA представило фото "зворотного боку" Плутона. На освітленій стороні добре проглядається долина в оточенні крижаних гір до 3,5 км заввишки.