Один з інструментів міжпланетної автоматичної станції New Horizons, яка пролетіла повз Плутон у липні цього року, зняв не тільки фото, але і відео. Ролик став першим відео, знятим у цій частині Сонячної системи. Відео було розміщено в офіційному блозі станції New Horizons.
Відео було записано LEISA - відеоспектрометром інфрачервоного діапазону, одним з двох "каналів" телескопа Ralph. Він записує двомірні зображення і пропускає їх крізь фільтр, що лінійно змінюється: кожен ряд пікселів фіксує певну довжину хвилі.
Фільтр пропускає світло з довжиною хвилі від 1,25 мікрона до 2,5 мікрона. Цей діапазон був обраний з тієї причини, що унікальні риси багатьох льодів та інших об'єктів на поверхні Плутона "ловляться" саме в ньому.
Відео представляє Плутон таким, яким його побачила б людина, що знаходиться всередині New Horizons 14 липня 2015 року. Хаотичне переміщення небесного тіла на зйомці пов'язано з роботою двигунів космічного апарату.
New Horizons - автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.
Запуск було здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону - в 2015 році. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.
Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч км) 14 липня 2015 року в 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Однак існувала ймовірність, яка дорівнює 0,01%, що New Horizons може бути втрачено через зіткнення з частинками космічного пилу і великими тілами. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.
Очікується, що в 2019 році станція досягне планетоїда 2014 MU69 – об'єкта в поясі Койпера, обраного в якості можливої нової цілі для New Horizons.