NASA поступово почне відключати «Вояджери»

Поділитися
NASA поступово почне відключати «Вояджери» NASA почне поступово відключати інструменти "Вояджерів" © NASA
"Життя" апаратів може закінчитися вже до 2030 року.

Епічна міжзоряна подорож апаратів «Вояджер» незабаром може добігти кінця, оскільки NASA починає потроху відключати їхні інструменти. Рішення допоможе знизити енергоспоживання апаратів та трохи продовжити термін їхньої служби – до 2030 року, повідомляє Business insider.

"Вояджери" були запущені 45 років тому і з того часу розширили межі досліджень космосу. Вони забралися далі від Землі, аніж будь-який інший створений людиною об'єкт, і цей рекорд навряд чи буде побитий у найближчі десятиліття.

Зонди одержують енергію від радіоактивного плутонію, завдяки якому їхні крихітні комп'ютери можуть працювати десятиліттями. Але енергія скорочується на чотири вати на рік, що потребує скорочення енергоспоживання.

«Якщо все піде дуже добре, можливо ми зможемо продовжити місії до 2030-х років. Це залежить від енергії. Це гранична точка», - сказала журналу Scientific American Лінда Спілкер, планетолог з Лабораторії реактивного руху NASA.

Основним завданням апаратів був проліт повз Юпітер і Сатурн, з чим вони чудово впоралися. Потім вони просто продовжили політ, відправляючи додому зображення Сонячної системи та дані із глибокого космосу.

У 1998 році «Вояджер-1» став найдальшим рукотворним об'єктом у космосі, віддалившись від Землі на понад 10 мільйонів кілометрів. На даний момент апарати знаходяться на відстані 19 і 23 мільйонів кілометрів від нашої планети, і ця відстань продовжує збільшуватися.

Це за межами те, що прийнято вважати Сонячною системою. «Вояджер-1» вийшов у міжзоряний простір у 2012 році, а «Вояджер-2» – у 2018. Вони стали першими рукотворними апаратами в історії людства, яким це вдалося.

Незважаючи на вік, провідна електроніка апаратів витримала випробування часом. Примітивні комп'ютери на борту зондів не потребують багато енергії. Всі дані, зібрані приладами «Вояджерів», зберігаються на восьмидоріжковий магнітофон і відправляються на Землю за допомогою пристрою, що споживає приблизно стільки ж енергії, скільки лампочка холодильника.

Але оскільки зонди втрачають енергію, NASA змушене вирішувати які інструменти залишати в робочому стані. Після 2030 року «Вояджери», ймовірно, втратять здатність зв'язуватися із Землею. Але це зовсім не означає, що їхня місія буде завершена.

На обох встановлена «золота пластинка», що містить інформацію про Землю. На неї помістили 115 зображень, вітання 55 мовами, звуки, включаючи дощ, вітер та серцебиття людини, а також 90 хвилин музики. Пройде ще 20 тисяч років, перш ніж зонди зможуть дістатися до найближчої зірки, Проксими Центавра, несучи з собою цю капсулу часу з даними про людство.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі