Станція NASA Dawn отримала новий знімок кратера Оккатор на Церері. Зображення допоможе дослідникам більш докладно розглянути кратер і яскраві білі плями, розташовані на ньому, оскільки є найбільш чітким знімком цієї місцевості, отриманим на сьогоднішній день. Фотографія була опублікована на офіційному сайті NASA.
Роздільна здатність зображення становить 140 метрів на піксель. Зображення було зроблено апаратом з відстані 1470 кілометрів від поверхні Церери і є в три рази більш чітким, ніж зображення, отримані в червні, і десять разів більш чітким, ніж знімки, зроблені в квітні і травні.
Зображення дозволить вченим більш детально вивчити білі плями, які розташовуються на кратері. На даний момент їх походження є невідомим, а яскравість плям набагато перевершує яскравість решті поверхні Церери. На думку вчених, ці плями можуть виявитися відкладеннями водяного льоду. Обід кратера є майже вертикальним, у деяких місцях його висота становить два кілометри. Вчені склали топографічну анімацію поверхні кратера.
Дослідники вважають, що в ході місії вони зуміють визначити природу яскравих плям в кратері Оккатор. На даний момент станція Dawn завершила два 11-денних цикли складання карти поверхні Церери і 9 вересня приступила до третього такого циклу. Всього кожен цикл припускає 14 обльотів станції навколо карликової планети.
Зонд Dawn, запущений NASA в кінці вересня 2007 року, став першим космічним апаратом, який, вивчивши одне небесне тіло - Весту, один з найбільших астероїдів, зійшов з її орбіти через рік і попрямував до іншого - Церери, найближчої до Землі карликової планеті.
Dawn успішно досяг своєї мети 6 березня поточного року і приступив до вивчення поверхні і надр Церери. Він першим "побачить" карликову планету максимально близько.
На думку вчених, вивчення обох найбільших протопланет допоможе їм визначити, яким чином формувалися планети "молодий" Сонячній системі.
Під час початку третього планового зниження орбіти, 30 червня, зонд Dawn пережив збій і перейшов у безпечний режим, в якому він пробув майже три тижні. За цей час інженери NASA з'ясували, що проблема полягала в неправильній роботі системи, яка управляє положенням одного з трьох іонних двигунів зонда, і вирішили її, перейшовши на інший двигун.
У серпні NASA підготувало "екскурсійний тур" по головним визначним пам'яткам на поверхні Церери – кратеру Оккатор з загадковими білими плямами і горі-піраміді.