NASA опублікувало знімок супутника, що "створив" кільце Сатурна

Поділитися
NASA опублікувало знімок супутника, що "створив" кільце Сатурна © NASA
Кільце F Сатурна було утворено спільною "роботою" Прометея і Пандори.

Кільця Сатурна були сформовані під впливом його супутників
Кільця Сатурна були сформовані під впливом його супутників

Станція Cassini передала на Землю знімок супутника Сатурна Прометея, який розташувався між кільцями Сатурна. Знімок був опублікований на офіційному сайті NASA.

Як правила, кільця навколо планет хоча б частково формуються впливом їхніх супутників. Найбільш чітко це можна помітити на прикладі кільця F Сатурна, яке було сформовано спільною "роботою" Прометея і Пандори.

Прометей впливає на форму кільця F шляхом постійних повторюваних гравітаційних штовханнь і іноді проходить крізь саме кільце. Незважаючи на те, що гравітаційна сила Прометея набагато менша ніж у Сатурна, навіть невеликі "підштовхування" з його боку можуть змінити форму кільця.

Космічна станція Cassini-Huygens, вартість якої складає більше 3 мільярдів доларів, була запущена в космос в 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.

Cassini названа на честь італійського науковця Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (розподіл Кассіні), а також передбачав, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.

Cassini-Huygens – одна з найбільш грандіозних космічних станцій, що були запущені в космос. Вона наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків в різних атмосферних умовах і спектрі кольору. Космічна станція складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонда Huygens (European Space Agency).

Місія Cassini є спільним проектом NASA, ЄКА (Європейське космічне агентство) та Італійського космічного агентства.

Одне з досягнень вчених NASA, досліджують фотографії з Cassini, - виявлення рідкої води в глибині Титану. Також раніше NASA опублікувало небувало чіткі фото кілець Сатурна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі