Система R Aquarii розташовується на відстані 710 світлових років від Землі і вперше була виявлена приблизно тисячу років тому. Довгий час астрономи спостерігали за системою як за однією зіркою, але потім виявили, що насправді їх дві: білий карлик і червоний гігант.
Червоний карлик, який входить в систему, володіє однією цікавою особливістю. Більшість подібних зірок є спокійними, але деякі з них пульсують з періодами від 80 до 1000 днів. Така особливість червоних гігантів називається "мінлива Міра". Червоний гігант системи R Aquarii володіє "змінною Міра", на відміну від білого карлика, який не пульсує.
Білий карлик майже в 10 тисяч разів яскравіший за червоний гігант і має температуру поверхні близько 20 тисяч Кельвін. Температура поверхні червоного гіганта – близько трьох тисяч Кельвін.
Раніше вчені змогли помітити процес формування зірки-надгіганта. Міжнародна група астрономів під керівництвом Катарини Джонсон з Ліндського університету спостерігала величезний газопилової диск, який обертається навколо молодої зірки в сузір'ї Центавра. Діаметр об'єкта в дві тисячі разів перевищує відстань від Землі до Сонця, а маса центральної зірки перевищує сонячну в 25 разів. Знахідка може стати підтвердженням гіпотези про механізм виникнення надмасивних зірок шляхом поступового поглинання речовини аккреційних дисків, що бистро обертаються.