Команда місії New Horizons опублікувала фото Харона, на якому зображена нічна сторона супутника Плутона. Знімок був розміщений на офіційному сайті NASA.
На представленому зображенні Сонцем підсвічується тільки невелика ділянка Харона. Разом з тим, рельєф поверхні супутника все ж можна розгледіти, оскільки на неї діє м'яке світло, яке відбивається від Плутона.
Дослідники використали це і подібні зображення для складання карти ділянок поверхні Харона, які не можна було розрізнити під час прольоту над супутником Плутона. Зокрема, ніч опустилася на південний полюс Харона в 1989 році і триватиме до 2107 року. Протягом цієї довгої зими полярні температури Харона досягнуто абсолютного нуля.
Знімок був зроблений з відстані 3,1 мільйона кілометрів від поверхні Харона.
New Horizons - автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.
Запуск було здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону - в 2015 році. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.
Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч км) 14 липня 2015 року в 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Однак існувала ймовірність, яка дорівнює 0,01%, що New Horizons може бути втрачено через зіткнення з частинками космічного пилу і великими тілами. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.
Очікується, що в 2019 році станція досягне планетоїда 2014 MU69 – об'єкта в поясі Койпера, обраного в якості можливої нової цілі для New Horizons.